Atlétika, asztalitenisz és kézilabda

Nem csak a futballban, a kosárlabdában és a jégkorongban kiemelkedőek a borsodi sportolóink, hanem egyéb sportágakban is.

Forrás: dvtk.eu

Nemes Rita ezüstje

A hétpróbában olimpiai kvótát szerzett Krizsán Xénia (MTK Budapest) nyerte a múlt hét végén Budapesten, a BOK-csarnokban megrendezett fedett pályás ötpróba magyar bajnokságot, nagy csatát követően, Nemes Ritát (DVTK) megelőzve. A fővárosi sportoló 4631 pontos egyéni rekordjától alig elmaradva, a magyar bajnokságon 4593 pontot szerezve, 61 egységgel előzte meg az egyéni csúcsot beállító, 4532 pontot gyűjtött diósgyőri atlétát. Nemes Rita 60 méter gátfutásban 8,50 másodperccel a 2. lett, magasugrásban 173 centivel az 5. helyen zárt, súlylökésben 13,41 méterrel szintén a 2. helyen végzett, távolugrásban 629 centiméterrel, egyéni csúccsal a legjobbnak bizonyult, míg 800 méter síkfutásban 2:12,48 perccel a 2. helyen ért célba.

Női kézilabda NB II. Észak-keleti csoport, 12. forduló:

Kazincbarcikai KSE – Füzes­abonyi SC 19–24 (10–12)

Lóci DSE Ózd – Hajdúböszörményi TE 22–28 (12–11).

Férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoport, 12. forduló:

Nyírbátori BSC-TVP – Kazincbarcikai KSE 31–28 (15–15)

Hajdúböszörményi TE – Bőcs KSC 35–31 (17–13).

Női röplabda NB II. Kelet, A csoport, 8. forduló:

Hercules SE – Miskolci VSC 1:3 (-21, -18, 13, -14)

Az MVSC csapata az utolsó előtti, 4. helyen zárta az alapszakaszt a csoportban.

Asztalitenisz NB II. Észak-keleti csoport, 10. forduló:

Gödöllői SK II. – Diósgyőri VTK SE II. 9–9

Győztek: Doros (3), Fischer (2), Gadóczi (2), Rózsahegyi (1), valamint a Doros–Fischer páros.

MEAFC-Miskolc – Szerencs VSE 8–10

Győztek: Szűcs (4), Stadler (2), illetve a Stadler–Macsuga és a Szűcs–Bodnár páros, valamint Lehoczki (3), Köllő Á. (3), Köllő A. (2), Korály (2).

Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves megyei kézilabda-bajnokság.