Női foci és kosárlabda NB I/B. eredmények

MTK Hungária FC – Diósgyőri VTK 2-1 (0-1)

Budapest, 100 néző. V.: Kiss A.

MTK: Szőcs – Szemán-Tóth, Curless, Pinczi, Németh L. – Kocsán (Pap, 94.), Csányi (Stefán, 90.), Bokor, Mayer (Legendás, 46.) – Pápai, Diószegi (Cremer, 88.). Vezetőedző: Varga Attila.

DVTK: Schildkraut – Balázs Cs. (Vig, 86.), Nagy F., Palama, Boros (Voila, 76.) – Sandu – Oláh A., Vachter, Kongouli – Bradic, Barker. Vezetőedző: Fórizs Sándor.

G.: Pápai, Nagy F. (öngól), ill. Oláh A.

Varga Attila: – Az első félidőben sokat birtokoltuk a labdát, de egy pontrúgásból megszerezte a vezetést a DVTK. A második félidőben sokat tettünk azért, hogy megfordítsuk az állást, ez sikerült, de nagyon szoros mérkőzésen. Gratulálok a lányoknak.

Fórizs Sándor: – Nagyon kiegyenlített mérkőzés volt. Az MTK semmivel nem játszott jobban nálunk, sajnos, ismét két pontrúgásból kaptunk gólt. Ezzel együtt nem érdemeltünk ma vereséget.

Férfi kosárlabda NB I./B Piros csoport, 6. forduló

MEAFC-Miskolc – MTK-Elite Basket 78–69 (21–18, 14–20, 22–11, 21–20)

Miskolc, 120 néző. V.: Sallai, Gergely, Domán.

MEAFC: Kozák M. (25/3), Kozák B. (6), Orliczki M. (6/3), Homoki (18), Lippai (10). Csere: Tóth B. (7/3), Béres (-), Sándor (-), Tóth V. (6). Edző: Szollár Gergő.

Szollár Gergő: – Amitől féltünk, az beigazolódott, voltak ugyanis hiányzói az ellenfélnek, akiknek ezáltal lekerült a válláról a teher. Ennek ellenére maximális agresszióval és maximális intenzitással játszottak, próbálták lassítani a játékunkat. A 78 dobott pont jó, a gyors indításokkal és a védekezés stabilitásával tudtuk eldönteni a meccset.

Férfi kosárlabda NB I./B Zöld csoport, 6. forduló

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – Pénzügyőr SE 82–80 (22–25, 21–28, 15–19, 24–8)

Tiszaújváros, 100 néző. V.: Csabai-Kaskötő, Lövei, Rózsavölgyi.

Phoenix KK: Drahos (17/6), Orliczki B. (13), Molnár B. (10/3), Szilasi (12), Martin (20/3). Csere: Kovács Z. (6/6), Kovács M. (2), Lajsz (-), Szabó N. (-), Eremiás (2). Edző: Szendrey Zsombor.

Szendrey Zsombor: – Nem találtuk a lendületét a meccsnek. Akadozott a támadásunk, védekezésünk tele volt réssel, ezt az ellenfelünk kihasználta. Az utolsó negyedben azonban a mi akaratunk érvényesült, és ezzel sikerült nyernünk.

Női kosárlabda NB I./B Zöld csoport, 2. forduló

Aluinvent-DVTK U23 – Kiss Lenke KA 93–85 (27–19, 25–21, 23–30, 18–15)

Miskolc, 50 néző. V.: Kokas, Fülöp.

Aluinvent-DVTK U23: Kárpáti (2), Márkusz (12), Bacsó (16/6), Oláh (38/6), Vég-Dudás (18). Csere: Szarvas (7/3), Tóth B. (-), Fancsalszki (-), Szabó J. (-), Kápolnai (-). Edző: Tóth Viktor.

Tóth Viktor: – Nem játszottunk jól, de küzdöttünk. Úgy gondolom, hogy több hetes kihagyás után, az egymást követő junior- és NB I./B-s meccsek azért sokat kivettek a lányokból, és ez érződött ma. Ettől függetlenül egy-két extra teljesítménnyel sikerült a magunk javára fordítani a mérkőzést a sportszerűen, de nem teljes csapattal játszó ellenféllel szemben.