Nemes Rita bronza, Tóth Anna új csúcsa

Öt megyei atléta indult el a fővárosban megrendezett országos bajnokságon.

Molnár István

Forrás: MASZ

Az előző hét végén rendezték meg a 125. felnőtt atlétikai országos bajnokságot, mégpedig Budapesten, a Lantos Mihály Sportközpontban. A miskolci színeket összesen öten képviselték, közülük a legeredményesebb a Diósgyőri VTK SE versenyzője, Nemes Rita (1989) volt, aki női magasugrásban 1,75 méteres teljesítménnyel bronzérmet szerzett. Ugyanő ötödikként zárt női távolugrásban (602 cm), illetve nyolcadikként női súlylökésben (12.27 m).

Nemes Rita | Fotó: Török Attila / Nemzeti Sport

A női 100 m gát döntőjében két borsodi sportoló is részt vett: Nemes Rita 4. lett (13.73 mp), ugyanakkor Tóth Anna (Miskolci Sportiskola) a 7. helyen érkezett a célba (14.05 mp). Érdekesség, hogy utóbbi atléta – aki 2003-as születésű, és pályafutása első felnőtt ob-ján indult el – az előfutamban 13.80-as idejével új U18-as országos rekordot állított fel – idei harmadik viadalán a harmadikat.

A férfiaknál, hármasugrásban a 2001-es születésű Iván Zsombor (Miskolci Sportiskola) 14.34 méterrel nyolcadik helyezést gyűjtött be. Az urak 5 kilométeres gyalogló mezőnyében két ,,sportiskolás„ is elstartolt, Varga Dávid 25:55.31 perccel a 9., míg Gál Vencel Levente 26:29.49-cel a 10. pozícióban haladt át a célvonalon.

(A borítóképen: Tóth Anna a gáton)