Kosárlabda, röplabda, floorball és labdarúgó felkészülési mérkőzések

Férfi kosárlabda NB I./B Piros csoport, 16. forduló

MAFC–MEAFC-Miskolc 104–75 (24–20, 25–20, 22–18, 33–17)

Budapest, 250 néző. V.: Csabai-Kaskötő, Szalai, Földesi

MEAFC-Miskolc: Kozák M. (20), Takács D. (7/3), Asszú (5/3), Thornton (16/6), Béres (4). Csere: Lippai (10), Szőke Gábor (4), Kozák B. (6), Pap (1), Sándor B. (-), Szőke Gergő (-), Ragályi (2). Edző: Drahos Gábor

Drahos Gábor: – Az volt a tervünk, hogy több narancslevet tudjunk meginni, mint ők kicsavarni, de hazai pályán most egy olyan szakaszban jár a MAFC, hogy nagyon nehéz őket megszorítani. Mi igyekeztünk megnehezíteni a dolgukat. Elégedett vagyok a játékosaimmal.

Férfi kosárlabda NB I./B Zöld csoport, 17. forduló

Tiszaújvárosi Phoenix KK–Pécsi NKA 82–79 (24–25, 19–26, 22–9, 17–19)

Tiszaújváros, 100 néző. V.: Szakáll, Sentényi, Rózsavölgyi

Tiszaújvárosi Phoenix KK: Kiss B. (4), Szilasi (9/3), Jake (26/6), Kovács Z. (6), Lajsz (12). Csere: Pöstényi (5/3), Orliczki (-), Tóth V. (15/3), Szabó N. (3), Molnár B. (2). Edző: Szendrey Zsombor

Szendrey Zsombor: – Az első félidőben kerestük a meccs ritmusát. Sajnos ekkoriban lassú támadásokat vezettünk, és a védekezés is hagyott kívánnivalót. Ezt rendezni kellett a félidőben. Úgy érzem, sikerült, mert picit felpörgetve a fiúkat agresszívabbá tettük a védekezést és a támadást is, és egy nagyon jó harmadik negyeddel tulajdonképpen megnyertük a mérkőzést.

Röplabda: NB I. liga

Női röplabda NB I. liga, 11. forduló

DVTK-Fux – MÁV Előre-Bericap 3:0 (13, 17, 18)

Miskolc, 300 néző. V.: Csizmarik, Suba

DVTK-Fux: Sitku, Topor, Kiss E., Donaghy, Kovács E., Szajkó. Csere: Dömsödi (liberó), Egri, Kundrák, Sitkey. Szakmai igazgató: Toma Sándor

Toma Sándor: – Az elsődleges célunk a három pont megszerzése volt. Fegyelmezett, jó nyitásokkal az első szett közepétől az ellenfél támadójátékát kiszámíthatóvá tettük, szervezetten röplabdáztunk. Annak ellenére, hogy a harmadik játszmában ellenfelünk egy nyolcpontos hátrányt ledolgozott, a végén egy nagyobb előnnyel mégis nyerni tudtunk. Próbáltam játéklehetőséget adni mindenkinek, akik pályára léptek, azok ezt meg is hálálták. Ez a meccs jól szolgálta a felkészülést a jövő heti, Balatonfüred elleni idegenbeli rangadóra.

Floorball: ob I

Férfi floorball ob I, 11. forduló

Kazincbarcikai Ördögök – Origo Mohicans 10–7 (4–4, 3–1, 3–2)

Kazincbarcika, 50 néző. V.: Pál L., Sashalmi

Kazincbarcikai Ördögök: Hudák – Beges 2, Béres, Bulla 1 (1), Druzsba, Firtkó 1, Groza (1), Ignéczi 1 (2), Karácsony 1, Klemencz 1 (2), Németh, Szobonya 2 (2), Török, Üveges 1 (1), Tóth P. (kapus). Csapatvezető: Török Gábor

Török Gábor: – Az első harmadban több fegyelmezetlenséget elkövetve hamar hátrányba kerültünk, de ahogy teltek a percek, egyre inkább kezdtünk belerázódni a játékba. A második és harmadik játékrészben egészen jól teljesítettünk, így a jövő heti Torpedó elleni meccsre jobb szájízzel mehetünk.

Labdarúgás: felkészülési mérkőzés

Onisillos Sotira (ciprusi) – Diósgyőri VTK 0–2 (0–0)

Frenaros, 12 néző. V.: Christoforou (ciprusi)

A Cipruson edzőtáborozó Diósgyőri VTK NB I.-es labdarúgócsapata tegnap lejátszotta az idei év első felkészülési mérkőzését. A piros-fehérek ellenfele a helyi második vonalban szereplő Onisillos Sotira gárdája volt. A találkozót a DVTK részéről egy labdarúgó, Danilovic kapus játszotta végig, rajta kívül az első és a második félidőben is 10-10 mezőnyjátékos jutott szóhoz.

Onisillos Sotira: Da Silva (Koutsoy, 46.) – Nikolaoy (Koroma, 46.), Kastanos, Nairoianes, Tsoylioys – Kalle (Matsioykkos, 62.), Haralampoys (Pantale, 76.), Mousa,

Luizinho (Bakoura, 46.) – De Artur, Pitsillides (Karaolidne, 67.). Vezetőedző: Ioannis Pontikos

Diósgyőri VTK: 1. félidő: Danilovic – Shestakov, Polgár, Tamás M., Memolla – Márkvárt, Egerszegi – Hasani, Rui Pedro, Kiss T. – Tabakovic. Diósgyőri VTK, 2. félidő: Danilovic – Farkas M., Szűcs K., Orosz M., Orosz D. – Vági, Iszlai – Zsiga, Tóth B., Cortés – Ivanovski. Vezetőedző: Feczkó Tamás

Gólszerző: Ivanovski (49., 80.).

Soroksár SC – Kazincbarcikai SC 0–1 (0–1)

Soroksár, 30 néző. V.: Ducsai

Szombaton idegenben lejátszotta idei első felkészülési találkozóját a Kazincbarcikai SC NB II.-es labdarúgócsapata a szintén a másodosztályban szereplő soroksáriak vendégeként.

Kazincbatcikai SC: Horváth (Fila) – Oltean, Fótyik, Farkas A., Mikló (Heil) – Iszák (Virág), Krausz (Gábor L.), Toma, Géringer (Kercsó) – Oldal (Berki, Lakatos M.),

Kovác (Vajda). Vezetőedző: Dzurják József

Gólszerző: Kovác.

A KBSC-nél sérülés miatt Fekete Á. nem állt rendelkezésre, míg Lukács R. sorsa egyelőre kérdéses, így ő emiatt nem lépett pályára. KBSC-mezt húzott azonban a próbázó szlovák Alan Kovác, a 26 éves támadó középpályás tavaly december 19- ig, szerződésbontásának időpontjáig az ugyancsak NB II.-es Nyíregyháza SFC futballistája volt. A Barcika szerdán 15 órától az ukrán FC Minaj együttesét fogadja.