Fordított és ismét nyert a Kazincbarcikai SC

A labdarúgó NB II., 4. fordulójában a Tiszakécske csapatát fogadta a Kazincbarcikai SC gárdája Putnokon.

Küzdelmes volt a Putnokon játszott mérkőzés

Kazincbarcikai SC–Duna Aszfalt Tiszakécse 2–1 (0–1)

Putnok, 300 néző. V.: Berényi.

KBSC: Horváth L. – Heil, Oltean, Fótyik, Mikló – Virág, Toma (Kanalos, 58.), Krausz (Farkas A., 45+1.), Oldal, Géringer (Lakatos, 76.) – Berki. Vezetőedző: Gálhidi György.

Tiszakécske: Varga Á. – Erdélyi (Oláh, 61.), Kocsis, Kardos, Preklet – Kirchner (Tímári, 61.), Gréczi, Tölgyesi, Sváb – Nyilas (Szuhodovszki, 78.), Zádori. Vezetőedző: Simon Antal.

33. perc: Oldalbeadás után Preklet a hosszú sarokba fejelte a labdát, 0–1.

57. perc: Mikló a szélről becselezte magát az ötös vonaláig, ahonnan be akarta passzolni a labdát, ám egy védő lábáról a játékszer a hosszú sarokba pattant, 1–1.

77. perc: Jobbról elvégzett szöglet után Oltean a bal alsó sarokba fejelte a labdát 8 méterről, 2–1.

Jók: Horváth L., Fótyik, Oltean, Mikló, Oldal, ill. Kirchner, Preklet, Zádori.

Gálhidi György: – Elismerés illeti a csapatot, ugyanis rendkívül visszafogott teljesítménnyel szereztük meg a győzelmet. Tartásunkat dicséri, hogy vesztes állásból is képesek voltunk megfordítani az eredményt. Nagyon remélem, hogy előbb vagy utóbb, de jóval nívósabb produkcióval szolgáljuk majd ki lelkes szurkolóinkat.

Simon Antal: – A találkozó jelentős részében mi irányítottunk, többet birtokoltuk a labdát és vezetést is szereztünk. Egygólos előnyünknél sajnos meccslabdát hagytunk kihasználatlanul, és a folytatásban a hazaiak előbb gólra váltották egy védelmi hibánkat, majd pontrúgás után voltak eredményesek. Mindenképpen legalább döntetlent érdemeltünk volna.