NB II.

2019.08.08. 18:30

Első hazai meccsén kikapott a Barcika

A labdarúgó NB II. 2. fordulójában hazai pályán szerepelt a Kazincbarcikai SC szerdán.

Fotó: Ádám János

Kazincbarcikai SC – Békéscsaba 1912 Előre 1–2 (0–0)

Putnok, 300 néző. V.: Nagy N.

KBSC: Horváth L. – Virág, Oltean, Fótyik, Mikló – Toma, Krausz, Géringer, Ádám (Gábor, 46.) – Oldal (Berki, 61.), Lukács R. Vezetőedző: Gálhidi György.

Békéscsaba: Uram – Szalai D., Farkas M., Szélpál, Mészáros – Bidzilya (Nagy S., 65.), Király P., Pilán, Faragó – Gréczi (Máris, 60.), Kovács Á. (Pantovic, 56.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

49. perc: Mikló a bal oldalon megverte ellenfelét, laposan középre gurított, Lukács R. érkezett és a kapuba továbbított, 1–0.

55. perc: A vendégek a hazai védelem mögé beívelték a labdát, Virág azonban lerántotta emberét. A játékvezető büntetőt ítélt a csabaiak javára, amelyet Kovács Á. értékesített, 1–1.

89. perc: Csabai kiugratása után a vendégek támadója eltolta a labdát Horváth mellett, aki csak szabálytalanul tudta megállítani, újabb büntető. A második 11-est Pantovic nem hibázta el, 1–2.

Jók: Fótyik, Krausz, Lukács, ill. Uram, Szélpál, Pantovic, Nagy S.

Gálhidi György: – Elképesztő, hogy milyen felfogású játékvezetőket kaptunk. Megdöbbentő döntéseket hoztak, az idén úgy látszik, hogy sorozatban ítélik ellenünk a büntetőket. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ha másnap reggelig játszunk, akkor sem lettünk volna képesek betalálni az ellenfelünk kapujába.

Schindler Szabolcs: – Jó iramú, küzdelmes, változatos mérkőzést játszottunk. Mindkét csapat odatette magát. Nekünk jobban sikerültek a cseréink, és olyan játékosokat küldtünk a pályára, akik képesek voltak megfordítani az eredményt. Elismerés jár minden labdarúgómnak.