A labdarúgó NB II., 3. fordulójában Ajkán vendégszerepelt a Kazincbarcikai SC.

FC Ajka–Kazincbarcikai SC 0–2 (0–2)

Ajka, 1000 néző. V.: Görög.

FC Ajka: Deczki – Köles, Pákai (Nagy E., 67.), Görgényi, Csemer – Kenderes, Lengyel, Nagy I. – Stoiacovici (Nagy B., 46.), Nagy M. – Oláh (Horváth P., 46.). Vezetőedző: Kis Károly.

Kazincbarcikai SC: Horváth L. – Virág, Heil, Fótyik, Mikló (Farkas A., 77.)– Géringer, Oltean, Toma, Krausz – Berki (Kanalos, 58., Oldal, 81.), Lukács R. Vezetőedző: Gálhidi György.

10. perc: Jobbról érkezett a labda a hazai ötösre, fejpárbajok után Berki felé esett a játékszer, aki 4 méterről fejelt az ajkai kapuba, 0–1.

16. perc: Vendégakció futott a pályán, Virág elé került a labda, aki 17 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 0–2.

53. perc: Lukács a földön fekve rúgott bele Csemerbe, előbbit ezért azonnal kiállította a játékvezető, tíz főre fogyatkozott a Barcika.

Jók: Köles, Kenderes, ill. Horváth L., Virág, Heil, Fótyik, Oltean, Berki.

Kis Károly: – Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez. Fontos lett volna a siker, de rendkívül gyengén kezdtük a találkozót, ebben az időszakban nem találtuk a ritmust. Később valamelyest javult a játékunk, előnyben több lehetőségünk volt, de át kell lépni bizonyos gátakat.

Gálhidi György: – Rendkívül fontos győzelmet arattunk, mert mind a két csapat nehéz helyzetben volt a mérkőzés előtt. Örülök annak, hogy jól kezdtünk, az magyar betegség, hogy kétgólos vezetés után megáll egy csapat, egészen mást kezdtünk játszani. A kiállítás miatt nehéz perceket éltünk át, de nagyon fegyelmezetten és koncentráltan tudtunk védekezni.