2025.02.15. 18:00
Nem is gondolná, mi van Miskolcnak, ami más városnak nincs!
A Kocsonyafesztivál nem csupán gasztronómiai élmény, hanem a kultúra és a hagyományok ápolásának színtere is. Az idei Kocsonyafesztivál kulturális színfoltja, hogy három napon át miskolci szerzők mutatják be Miskolcról szóló köteteiket.

Reiman Zoltán dedikálta köteteit a Kocsonyafesztivál második napján.
Fotó: Mogyorósi Zsolt Pipó
A Kocsonyafesztivál első napján Rózsa Edit, a fesztivál alapítója „Az én titkom, én nagy titkom A Kocsonyafesztivál 25 éve” című könyvét mutatták be a Géniusz Könyváruházban. A fesztivál második napján pedig Reiman Zoltán dedikálta Miskolcról szóló, a Kocsonyafesztiválhoz is illeszkedő könyveit, kiemelten legújabb „Újabb 100 történelmi érdekesség Miskolcról” című könyvét. A fesztivál harmadik napján, vasárnap pedig 11 órától Bózsó Gyula, a Miskolc című könyv szerzője várja majd az érdeklődőket a Géniuszban.

Fotó: Mogyorósi Zsolt Pipó
Kocsonyafesztivál és kultúra kéz a kézben
A dedikálást Kondás Vilmos, a Géniusz Könyváruház alapítója és tulajdonosa nyitotta meg.
Rózsa Edit ajánlja ezeket a köteteket, aki a Kocsonyafesztivál megálmodója, szellemi anyja, és Reiman Zoltán fogja a könyveit dedikálni, aki a legtöbbet tudja Miskolcról. Ragaszkodom ahhoz, hogy a Géniuszban mindig előtérbe kerüljenek a miskolci szerzők. Így van ez évek óta és így lesz ezután is.
Kondás Vilmos biztos abban, hogy nincs az országban még egy ilyen esemény, mint ez a könyves hármas a Kocsonyafesztivál kulturális szigetén.
Nincs még egy ilyen város az országban, mint Miskolc, ahol ennyi értékes és érdekes kötet születik a városról, miskolci szerzők tollából.
A kocsonya csak közvetítőanyag
A fesztivál alapítója, Rózsa Edit szerint a fesztivál egyik legfontosabb küldetése a kultúra közvetítése.
A kocsonya egy közvetítőanyag, marketingeszköz, amit meg is lehet enni. Az igazi funkciója a kulturális, szellemi táplálék közvetítése, ami igazából gazdagít. Hiszen a kocsonyát megesszük, de a szellemi táplálék beépül. Ilyen Miskolc történelme, ami nagyon fontos, hogy egy város polgárságának a tudásába beépüljön. Nekünk a jelenben kötelességünk a múlt örökségét közvetíteni, megőrizni és generációkról generációkra áthagyományozni az utódainkra.
Reiman Zoltán dedikálása 02.15.
Fotók: Mogyorósi Zsolt PipóMiskolc történelme inspiráció
Rózsa Edit a szerzővel való kapcsolatáról is beszélt.
Miskolc történelmének kutatása hozott minket össze. Amikor Reiman Zoltán műveit olvasom Miskolc és Budapest között ingázva, szegedi születésűként, ez olyan táplálék, amit magamba építek, és ez minden Kocsonyafesztiválhoz hozzáad.
Miskolc történelmének tudója, Reiman Zoltán már hat kötetben dolgozta fel Miskolc történelmét. Az eseményen kiemelten mutatta be legújabb könyvét, az Újabb 100 történelmi érdekesség Miskolcról című művet, amely a város kevésbé ismert, de annál izgalmasabb történeteit gyűjti össze.
Az Újabb 100 történelmi érdekesség Miskolcról azért született, mert az első nagyon népszerű lett, hiszen bárhol felüthető, olvasmányos és rövid történetek. Többen mondták, hogy nem tudok újabb száz történetet írni, és ez a könyv ennek a megcáfolása, sőt, még újabb százat is tudok.
Miskolc, ahol a múlt és a jelen összeér
Rózsa Edit szerint nincs még egy olyan magyar város, amelynek történelmét ilyen szeretettel és részletességgel dolgozták volna fel, mint Miskolcét.
Példaértékű személyiségek szerepelnek a történetekben, így van kitől meríteni, hiszen nem vagyunk kevesebbek, ha mások javaslatait, ötleteit beépítjük, felhasználjuk. A történetek ezáltal hidat képeznek a múlt és a jövő között.