Félelmetes!

2025.05.11. 20:00

Azonnal indítsd újra a telefonod, ha nem akarod, hogy megfigyeljenek

Már a tartózkodási helyedet is megtudják, ha nem ügyelsz a telefonod biztonságára. Megfigyelnek ezekkel a kémprogramokkal, jobb, ha ezt elolvasod!

A mai modern világban az okostelefonjaink már gyakorlatilag az életünk részei. A sok hasznos dolog mellett, amikre alkalmazhatjuk őket, viszont veszélyeket is rejt a használatuk, ugyanis a folyamatos internetkapcsolat miatt rengeteg információt rögzítenek és tárolnak rólunk, akár olyanokat is, amikről nem is tudunk! Lássuk a kémprogramok veszélyeit és az ellenük való védekezés módjait.

kémprogram
Megfigyelhetnek ha kémprogram települ a telefonodra (illusztráció)
Forrás: boon

Megfigyelnek a kémprogramokkal

Egyes fejlett kémprogramok, mint például a korábban magyar vonatkozásban is „hírnevet” szerzett Pegasus, akár egyetlen nem fogadott hívással is képesek hozzáférni a készülékeinkhez, ezáltal pedig az adatainkhoz – írja a startlap.hu

Így védekezz

A rendszeres újraindítás hatásosan megszakíthatja a legtöbb kémprogram működését, mivel ezek gyakran állandó hozzáférést igényelnek. A rendszeres újraindítás azonban nemcsak ezt a védelmet biztosíthatja, hanem segíthet a készülék teljesítményének szinten tartásában is, mivel ilyenkor törlődnek a felesleges ideiglenes fájlok, megszakadnak a háttérfolyamatok amik lassítják a rendszert.

Nagyon fontosak továbbá a rendszeres frissítések, amelyek szintén védelmet nyújthatnak a kártékony programok ellen, mivel a szoftverfrissítések olyan új biztonsági javításokat tartalmaznak, amik hatékonyabbak a vírusokkal szemben.

A szakember tanácsa

A kémprogramok jelei közé tartozhat a gyors akkumulátormerülés, a készülék túlmelegedése vagy a szokatlan adatforgalom

 – mondta Kopcsó Balázs technológiai vezető, adatvédelmi tisztségviselő.

A védekezés kulcsa a rendszeres frissítések telepítése, a megbízható források használata és az óvatosság az ismeretlen linkekkel szemben. A leghatékonyabb védelem azonban maga a felhasználó, aki néhány alapvető szabály betartásával minimálisra csökkentheti a kockázatot

 – tette hozzá.

  • Ne kattintsunk gyanús linkre sem e-mailben, sem más üzenetekben.
  • Csak megbízható forrásból töltsünk le alkalmazásokat.
  • Rendszeresen ellenőrizzük az alkalmazásengedélyeket és vonjuk vissza a szükségteleneket.
  • Használjunk erős jelszavakat és kétfaktoros hitelesítést.
  • Legyünk óvatosak a nyilvános Wi-Fi használatakor

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában