boon.hu video

2025.03.19. 20:00

Ennyiért szabadulna meg szellemszállodájától Miskolc - képek, videó

A turisztikai zászlóshajónak tartott Miskolctapolca frekventált részén, a Garas Sámuel utca sarkán árválkodik egy romos épület. A városi szellemszálloda jobb sorsát várja.

Ennyiért szabadulna meg szellemszállodájától Miskolc - képek, videó

Lakat lóg a miskokctapolcai szellemszálloda ütött-kopott kapuján

Fotó: Vajda János

Rohamléptekkel halad az enyészet felé a miskolctapolcai strand mögött a büfésort is magába foglaló Garas Sámuel sétány sarkán egy el nem készült, annak idején nagy reményekkel kecsegtető szellemszálloda. Az építkezés két évtizeddel ezelőtt ütemesen haladt, majd 2006-ban jelentkeztek a gondok. Annak az évnek az őszén jelent meg az építtető Regent Trade Kft. felhívása az el nem készült, négycsillagosnak tervezett szálloda értékesítésére, avagy befektető partner keresésére. Mint fogalmaztak,

 „A több éve épülő szállodai fejlesztés megvalósítása túlnőtte a családi vállalkozás elképzelt kereteit. A tulajdonos felajánlja megvételre, vagy befektető partnert keres a befejezéshez és működtetéshez, illetve finanszírozási lehetőséget keres, mely esetben visszavásárlási kötelezettséget is vállal." 

Az akkori felhívás szerint a szálloda egy év alatt befejezhető, melynek költsége mintegy 200 millió forint volt.  

szellemszálloda
A tapolcai szellemszálloda így néz ki most 
Fotó: Vajda János

A ma már szellemszálloda készültségi foka - a 2006. januárjában készült ingatlanforgalmi szakértői vélemény alapján - 85 százalékos volt. A befejezéshez szükséges építőipari munkák elvégzésére, amely a szálloda teljes befejezését biztosítja – nettó 123 millió forint összegben - 2006 év végi határidővel - kivitelezői szerződés volt érvényben. A szálloda berendezésére, felszerelésére mintegy 75 millió forintot irányoztak elő. 

A szállodai ingatlan vételárát - a felhívásban - akkor nettó 800 millió forintban határozták meg. 

Ezek voltak a paraméterek 

A telek területe 2096 négyzetméter volt, a szálloda beépített alapterülete 806 négyzetméter, míg az összesen öt szintet magába foglaló létesítmény hasznos alapterülete 3794 négyzetméterre tervezték. Az alagsorban kapott volna helyet a vízi-, és épületgépészet, valamint egy műhely. A földszinten étterem, konyha és kiszolgáló helyiségek, drinkbár, az étterem terasza, a fürdő terasz lett volna. Az emeleten és a tetőtérben szobákat és apartmanokat terveztek. A tervek szerint a padlástér lehetőséget nyújtott volna előadótermek, gyermek megőrző kialakítására.

Vevőre vár a szellemszálloda

Az el nem készült szállodát nem sikerült eladni, a társaság csődbe ment, az épület - feltehetően az adósság fejében - átmenetileg az államé lett, de már a miskolci önkormányzat tulajdona. 

A miskolci közgyűlés március 20-i ülésén szerepel az a napirendi pont, amelynek elfogadása esetén vásárlót keresnének a fel nem épült szállodára. A Miskolc Holding Zrt. ingatlanszakértői bruttó 254 millió forintban határozták meg az épület értékét, azaz ekkora "kikiáltási áron" keresnek vevőt az épületre.

Az elképzelések szerint a reménybeli vevőnek vállalnia kell, hogy 4 éven belül felújítja, vagy lebontja az épületet és helyére újat épít. A vevő késedelem esetén napi 20 ezer forint kötbért köteles fizetni, amennyiben meghiúsul a szerződés, a kötbér a vételár 50 százaléka.

A Garas Sámuel sétányon 34 szobásra terezett szálloda főbb ismérvei

  • 17 db 2 ágyas szoba 
  • 10 db 3 ágyas szoba 
  • 5 db apartman 
  • 2 db lakosztály 
  • A szobák nagysága 18 és 42 négyzetméter közötti 
  • A nyugati épületszárny fölszintjén egy 14-szor 8 méteres termálvizes gyógymedence készült

További videós tartalmainkat megtekintheti YouTube csatornánkon!

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában