2025.02.17. 15:11
A Kincsvadászok női kereskedője durva dolgokat állít a valóságról
Bár az antik tárgyak piaca ma szűkülőben van, a jó ízléssel válogatott, minőségi darabok továbbra is keresettek maradnak. A Kincsvadászok című műsor kereskedői pedig mindig találnak valami értékeset.

A Kincsvadászok kereskedője segít megérteni a régiségek üzleti értékét.
Fotó: TV2
Az elmúlt hetekben egy felbecsülhetetlen értékű hegedű felbukkanása hozta lázba a műtárgykedvelő közönséget. A Dachaui haláltáborban készült hangszer különleges története rávilágít a régiségkereskedelem érdekes aspektusaira, miközben a hazai műtárgy-piac átalakulásáról is beszélhetünk. A Kincsvadászok című műsor kereskedője segít megérteni ezt a különleges piacot.

Fotó: TV2
Az elmúlt 20-30 évben jelentősen csökkent az antik bútorok és műtárgyak iránti kereslet. Míg a 90-es években az antikvitások nagy presztízzsel bírtak, ma a modern, tömeg-gyártott bútorok dominálnak. A minőségi antik bútorok restaurálása költséges, és kevés szakember maradt a piacon. Az emberek gyorsan elérhető, kész termékeket keresnek, nem pedig hosszas felújítási folyamatokat – mondta a Kincsvadászok című műsor egyik kereskedője dr. Katona Szandra a Világgazdaságnak.
A minimál stílus elterjedése is hozzájárult az antik darabok kiszorulásához, de a fiatal generációban van némi érdeklődés a régi tárgyak iránt. Egy-két különleges darab még bekerül a modern otthonokba, de a nagyobb kereslethez jelentős szemléletváltás kellene.
A befektetési célok is átalakultak: a fiatalabb generáció inkább kortárs műalkotásokba fektet, nem pedig antik bútorokba. Azok, akik mégis régi darabokat keresnek, a funkcionalitást helyezik előtérbe, kis méretű, praktikus bútorokat keresnek. Az egykori kedvelt darabok, mint az írószekreterek, mára kevésbé kelendőek.
A Kincsvadászok TV-műsor segít
A fenntarthatóság szempontja is egyre fontosabb, mégis kevesen látják be, hogy az antik bútorok valódi zöld alternatívát jelentenek. Ezek a tárgyak hosszú életűek, természetes anyagokból készülnek, és restaurálásuk során minimális hulladék keletkezik. Az előítéletek ellenére ezek a régi bútorok nem "koszosak" vagy "büdösek", hanem egyediek és időtállóak.
A digitális világ átalakította a kereskedelmet is. Az online galériák egyre nagyobb szerepet kapnak, hiszen a vásárlók gyors és egyszerű megoldásokat keresnek. A hagyományos boltokkal szemben az internetes platformokon a bútorok azonnal megtekinthetők, és az eladás gyorsan lebonyolítható.
A Kincsvadászok TV-műsor segít visszahozni a régiségek iránti érdeklődést. A műsor különösen a fiatalok körében népszerű, hiszen egyfajta "kincskeresési" izgalmat nyújt. A régi tárgyak történetei és a műsorba bekerülő különleges darabok inspirálhatják a következő generációt, hogy jobban megbecsüljék az antikvitásokat.
Vármegyénkből is szerencsét próbáltak már a Kincsvadászok kereskedőinél
Anikó és Judit egy nagyon érdekes, régi tárggyal érkeztek a TV2 stúdiójába. A Kincsvadászok egyik epizódjában egy 120 éves tűzoltó szekérért reméltek méltányos ajánlatot.

Judit egy jó ideje már Kazincbarcikán él és unokatestvére Anikó sem tudott időt embert találni a megfelelő felújítási munkák elvégzésére, így a közeli rokonok úgy döntöttek, hogy szerencsét próbálnak a Kincsvadászok című népszerű műsorban. A terv ötszázezer forint volt, ebben a limitben állapodtak meg, végül nemet mondtak a kereskedők által ajánlott százezer forintra, de nem bánják, hogy elmentek a műsor forgatására.
A miskolci résztvevő sok pénzt kapott a Kincsvadászok felvételén
A miskolci Rabi József, aki egy ritka és értékes műtárgyat adott el a TV2 Kincsvadászok című műsorában.
Rabi József egy porcelánképet értékesített a műsorban, amit 20. születésnapjára kapott szüleitől. Azért döntött az eladása mellett, mert ugyanebből a képből összesen 4 darab volt az ő és családja tulajdonában, ebből egyet szánt eladásra helyhiány miatt.
Elégedett voltam az eladási árral, ugyanis első információim szerint 150 és 350 ezer forint közötti összeget ért a kép, a Kincsvadászokban pedig 210 000-ért sikerült értékesíteni. Azt hiszem, 180 ezer forint lett volna az alja, az alatt nem adtam volna el
– nyilatkozta Rabi József a boon.hu-nak.