Együttműködés

2024.12.03. 21:21

Fogyatékossággal élő embertársainkra hívták fel a figyelmet

A Miskolc Városi Fogyatékosságügyi Szakmai Műhelye december 3-án, kedden egy speciális eseményt tartott Miskolc Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalában. A fogyatékossággal élő emberek világnapján a szervezet bemutatta tevékenységét, majd a műhely tagjai egy szakmai politikai javaslatot (policy paper) adtak át a Városháza képviselőinek.

A fogyatékossággal élő emberek világnapjáról a műhely tagjai ezzel a speciális programmal szerettek volna megemlékezni. A szervezet alapvető célja ugyanis, hogy felhívja a figyelmet a miskolci és térségi fogyatékkal élő emberek problémáira, bemutassa ezen személyek értékteremtő tevékenységét, valamint az őket segítő szervezetek áldozatos munkáját.

fogyatékossággal
Fogyatékossággal élő embertársainkat ünnepelték 
Fotó: Zsíros Viktória  / Forrás: Szimbiózis Alapítvány

Fogyatékossággal élő emberekért, huszonkét éve

A Miskolci Fogyatékosságügyi Szakmai Műhely Magyarországon egyedülálló helyi szakmai együttműködési hálózat, tevékenysége több mint huszonkét évre tekint vissza, tagjai elkötelezettek a Miskolc és a környékbeli fogyatékos emberek életminőségének javításában. Az ENSZ 1992-ben nyilvánította december 3-át a fogyatékossággal élő emberek világnapjává, mégpedig azért, hogy a katasztrófa, baleset vagy betegség következtében fogyatékossá vált emberek problémáira felhívja az egész világ figyelmét, illetve szolidaritást, empátiát váltson ki az egészséges emberekből.

 

Partnerséget ajánlottak

A bemutatkozó program után a műhely tagjai egy szakmai politikai javaslatot adtak át Miskolc város képviselőinek, melyben azontúl, hogy együttműködési szándékukat fejezték ki a város vezetésével, céljuk volt, hogy a döntéshozó figyelmét felhívják a miskolci fogyatékos emberek problémáira. Miskolc Megyei Jogú Városban és közvetlen vonzáskörzetében a helyi stratégiák és statisztikai adatok alapján nagyságrendben 10 ezer fogyatékos személy él, ha csak a szűkebb érintett családtagokat számoljuk ehhez a körhöz legkevesebb 40 ezer helyi lakos közvetlen érintettségéről beszélhetünk. A policy paper tíz pontban fogalmazza meg, hogyan lehetne az ő helyzetükön javítani. A Miskolci Fogyatékosságügyi Szakmai Műhely hálózatának legfontosabb célja ugyanis, hogy egy szakmai és demokratikus alapon működő partnerségi rendszert hozzon létre Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatával és Miskolc Megyei Jogú Város Közgyűlésével.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában