Közösen

2024.12.10. 18:00

Kézfogással jelezték! - a vármegye és a város együttműködést kötött

Ünnepélyes eseményre várták a sajtó képviselőit december 10-én, kedden délután a Vármegyeháza Dísztermébe. Együttműködési megállapodás aláírására került sor, Bánné dr. Gál Boglárka, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Közgyűlés elnöke és Tóth-Szántai József, Miskolc Megyei Jogú Város polgármestere között.

20241210 Miskolc Bánné Gál Boglárka, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Közgyűlés elnöke és Tóth-Szántai József, Miskolc Megyei Jogú Város polgármestere Együttműködési megállapodást írtak alá. Fotó: Vajda János VJ Észak-Magyarország A képen: Bánné Gál Boglárka, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Közgyűlés elnöke és Tóth-Szántai József, Miskolc Megyei Jogú Város polgármestere

Az együttműködési megállapodás a két fél közötti szorosabb és hivatalosabb kapcsolattartást teszi lehetővé.

együttműködési megállapodás
Bánné dr. Gál Boglárka, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Közgyűlés elnöke és Tóth-Szántai József, Miskolc Megyei Jogú Város polgármestere együttműködési megállapodást írtak alá.  
Fotó: Vajda János 

Az együttműködési megállapodás nélkülözhetetlen

Bánné dr. Gál Boglárka elnök köszöntő beszédében kiemelte, hogy Miskolc egy térségszervező szerepet ellátó település. A vármegye lakosságának 24 százaléka Miskolcon él, nélkülözhetetlen tehát az együttműködés a vármegye és Miskolc között. Azt is hozzátette, hogy ma már önmagában, éles határokkal rendelkező megyei jogú város nem létezik, ezért igyekeznek olyan szolgáltatás-fejlesztéseket, lakosságbarát intézkedéseket bevezetni, amely megkönnyítik az agglomerációban és a Miskolcon lakó, dolgozó, tanuló családok, emberek, fiatalok és idősek életét és mindennapjait.

A fejlődés közös ügy

„Ehhez kiemelten kezeljük a Vármegye Önkormányzata által menedzselt Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz feladatainak megvalósítását. Ebben Miskolcnak 31,35 milliárd forint áll rendelkezésre fejlesztésekre. A vármegyei TOP Pluszban Miskolc a fenntartható városfejlesztésben egyedüliként nevesített településként a lakosságarányosan elérhető összegtől is némileg magasabb infrastrukturális fejlesztési forráshoz jutott.” – hangsúlyozta az elnök. 

Majd hozzátette: „Az együttműködéssel Miskolc és a vármegye közös célja, hogy megtartsa lakosságát. Együttműködésünk következő lépcsőfoka pedig az, hogy vonzóvá tegyük a vármegyét és Miskolcot.”

Fedezzük fel megyénk értékeit

Tóth-Szántai József, Miskolc Megyei Jogú Város polgármestere felszólalásában rávilágított a vármegye értékeire.

„Aki ebben a városban él, annak a számára Miskolc és Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye egy egység. Azt gondolom, hogy ha a miskolciak számára megfogalmazhatunk egy fontos üzenetet az együttműködési megállapodás kapcsán, akkor az egyik ilyen üzenet az, hogy mielőtt elhagyják ezt a megyét és máshol próbálnak turisztikai attrakciókat találni, először is nézzenek körül itt, tanulmányozzák a nevezetességeinket. Kezdjék azzal a világ felfedezését, hogy először vármegyéjüket fedezik fel. Azt gondolom, hogy olyan csodákat és értékeket láthatnak majd, amire nem is gondoltak.” – hangsúlyozta a polgármester, majd hozzátette nagyon nagyon sok olyan közös pont van a vármegye és a város életében aminek a metszéspontja lehet a Bükk Városa Program.

Az együttműködési megállapodás aláírása után Bánné dr. Gál Boglárka elnök és Tóth-Szántai József polgármester átnyújtották egymásnak az együttműködést szimbolizáló alkotásokat.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában