boon.hu video

2024.11.05. 07:00

Több, mint színház: Karády-esttel zárta az őszi évadot a TTH Színpad - fotók, videó

Nagy-Kálózy Eszter zenés Karádyestje üdítő szórakozást, igazi időutazást nyújtott hétfőn este. A TTH Színpad őszi évadának záróprodukciója újabb kulturális csemegét hozott Miskolcra. Az előadás előtt az ötletgazdákkal és a nézőkkel is beszélgettünk.

Gárdonyi Edina

Nagy-Kálózy Eszter zenés Karádyestje üdítő szórakozást, igazi időutazást nyújtott hétfőn este

Fotó: Mogyorósi Zsolt Pipó

Tavasszal robbant be az új kulturális játszóhely Miskolcon. Az őszi évadban is varázslatos társasági élményt adott a TTH Színpad, Harsányi Attila és vendégei.

A TTH Színpad kulturális cunamit zúdított Miskolcra

Harsányi Attila, a TTH Színpad művészeti vezetője az előadás előtt nyilatkozott a boon.hu-nak: 

Mindegyik előadás előtt iszonyatos izgalomban vagyok, hogy az én ízlésem megegyezik-e a nézők ízlésével. Az előadások sikere alapján úgy tűnik, hogy nagy százalékban sikerül eltalálni a nézői igényeket. 

Hozzátette, hogy tudatosan törekedtek arra, hogy minél színesebb előadásokat hozzanak el a közönségnek: 

Nagyon változatos volt ez a kulturális cunami, amit nyolc hétfőn keresztül rázúdítottunk a miskolciakra.

Arról is beszélt, hogy már tervezik a tavaszi évadot, ahol az a cél, hogy hasonlóan különleges előadásokat kínáljanak a városlakóknak. Azzal kapcsolatban, hogy hogyan választja ki a produkciókat, kifejtette:

Nagyon hiteles személyiségek járnak ide, legyen az az idősebb vagy a fiatalabb színészgeneráció. Az a lényeg, hogy aki ott áll a színpadon, az legyen igazi, nekem ennyi a mértékegységem.

A TTH színpad sikere megkérdőjelezhetetlen és számára is minden hétfő örömet okoz:

Még mindig csodálkozom azon, hogy ez van nekünk, és közöm van ehhez a fantasztikus dologhoz. Minden ilyen alkalommal nagyon boldog vagyok. Várjuk a nézőket, Eszter még bent próbál, itt történik valami, sokkal több ez, mint színház, és ez nagyon fontos volt számunkra a kezdetektől. Az elején az eszmecserével, Nagy Nándor zongorajátékával és a végén az after beszélgetéssel, minden alkalommal egy különleges, megismételhetetlen élményt adunk a nézőinknek.

Közösségépítés a kultúrán keresztül

Hajdú László, a Tudomány és Technika Háza (TTH) tulajdonosa igazi házigazdaként fogadja a vendégeket, mindenkivel vált néhány szót, családias hangulatot teremtve. 

A kezdetektől szándék volt, hogy ne csak egy szimpla előadást kapjanak a nézőink, hanem közösségépítő eseményt hozzunk létre

 – erősítette meg Harsányi Attila szavait. A ház befogadó szellemisége adta az inspirációt a színházi estek társasági eseményként való megszervezéséhez: 

Maga a ház is ilyen, befogadó szelleműként próbálom üzemeltetni. Ennek az egyenes következménye volt, hogy amikor kitaláltuk a TTH Színpadot, nemcsak egy egyszerű előadást akartunk nyújtani a nézőknek, hanem ha valaki rászánja az idejét, hogy eljön hétfőn este, előtte lehet beszélgetni az előadásról, hiszen mindenkinek más az elképzelése arról, hogy mi fog történni

— fogalmazott Hajdú László. Az előadásokat követő beszélgetések is különleges élményt nyújtanak mind a közönségnek, mind az alkotóknak:

Ennek a párja, hogy az előadás után megbeszéljük azt. Visszajelzést kapunk, hogy akinek köszönhetjük az estét, az hogy élte meg. Mindig érdekes élmény, hogy valaki mennyire hajlandó megnyílni az előadáson túl is a közönségnek. Nagyon érdekes after beszélgetések voltak már itt

 — mondta a tulajdonos, hozzátéve, hogy a ház célja egy valódi közösségi tér létrehozása.

A fővárosig ér a kulturális játszóhely híre

A nézők pedig élvezik, és nem hét órakor, az előadás kezdetére érkeznek, hanem már hat órától jókedvűen beszélgetnek, kiszakadva a hétköznapi rohanásból, egy pohár bor mellett. Az egyik asztalnál egy vidám baráti társaság beszélgetett. Egyikük, Katalin, kérdésünkre elmondta, hogy mi tetszik neki a TTH Színpad estjeiben: 

Nagyon tetszik, hogy az előadáson túl ilyen fogadtatásban van részünk, hiányoznak a mindennapokból az ilyen összejövetelek

A vele egy társaságban lévő Pálmer Franciska budapesti, csak az előadás miatt maradt hétfőn is Miskolcon:

Kati mesélt ezekről az estékről, így tovább maradtam, hogy megnézzem a ma esti előadást. Nagyon jó a hangulat, élvezem, hogy itt lehetek.

Ne kérdezd, ki voltam

A TTH záró előadásán Nagy-Kálózy Eszter Vörös Róbert rendezésében utaztatta el a nézőket a negyvenes évekbe, nagyrészt Karády Katalin dalaival, zongorakísérettel és némi prózával.

 

„A hetvenes évek közepén történt, hogy apukám megvette Karády Katalin lemezét, akit addig nem lehetett hallgatni, sem megnézni a moziban, ugyanis pár évtizedig be volt tiltva. Apukám imádta a mély, búgó hangját, anyukám nem nagyon örült, hogy ez a végzet asszonya beköltözött hozzánk, de azért hagyta. Így ismertem meg én is ezeket a dalokat. Elkezdtem énekelni a fürdőszobában, elkezdtem „búgni”, törülközőt csatoltam a hajamra, hogy hosszabbnak tűnjön, és úgy éreztem, ez a végzet asszonya jelenség bennem is megvan. Aztán eltelt huszonöt év, és Bacsó Péter felhívott, hogy szeretné, ha elmennék a Hamvadó cigarettavég című film szereplőválogatására… Véletlen ez? Szerencse? Valami több? És most itt állok újra e csodás dalok bűvöletébe bújva…”

 – olvashatók Nagy-Kálózy Eszter szavai az önálló estjéről, amelyet zongorán Mester Dávid kísért.

További videós tartalmaink itt.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában