Közeledik a húsvét

2023.04.02. 11:30

Városi keresztút Mezőkövesden

Idén is megrendezték az ökomenikus városi keresztutat Mezőkövesden.

Korabeli öltözetben

Fotó: Bódi Krisztián

A tavalyi évhez hasonlóan a város római katolikus, református és görögkatolikus hívek közösen tartották meg a keresztutat. Az eseményen bemutatták azt az utat, amelyet Jézus végig járt Pilátus halálos ítéletétől a sírba tételéig. A stációkat a hagyományokhoz híven korhű ruhába öltözött hívek alakították. Az ájtatosság idén a Jézus Szíve templomtól indult, az utolsó állomás a Szent László templomnál volt. Az állomások között a keresztet mezőkövesdi szervezetek tagjai vitték, többek között a város képviselő-testületének tagjai, a Szent László és a Jézus Szíve Egyházközség képviselő-testületének tagjai, valamint a Mezőkövesdi Református Egyházközség és a mezőkövesdi görögkatolikusok képviselői. Az ünnep a Szent László Egyházközség és a Jézus Szíve Egyházközség közös szervezésében valósult meg április 1-jén.


 

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában