Helyi közélet

2015.10.13. 15:15

A fancsali Bogár János három órán belül a 30. SPAR Budapest Maratonon

Budapest, Miskolc - Idén is fantasztikus létszámcsúcsot hozott a futófesztivál, melyre 27860 nevezés érkezett, Magyarország 910 települését képviselve, plusz még nyolcvan országból jöttek futók Bolíviától Új-Zélandig. 27860! A legjobban a 33 éves miskolci Tinta Tamara szerepelt, aki a maratonon 8. lett a nők között.

Ez minden idők legmagasabb nevezési száma magyarországi sporteseményen! A 30. év végére a szervezők hosszú és fáradtságos munkája beért, az emberek tömegei megszerették a futást és így tesznek az egészségükért. Erre a legjobb példa az esemény legidősebb magyar maratonistája a 80 éves Kiss György, aki a tavalyi idejénél jobbat teljesítve ért célba. A férfi maraton bajnoka - életében először – a Honvéd atlétája Soós Dániel, akinek a feje fölött az órán 2:25.18 jelent meg a célba érkezéskor. A nőknél két 44 éves atléta vívott óriási versenyt a 42195 km során. Végül Merényi Tímea szerezte meg az aranyérmet a két hete olimpiai szintet futott Staicu Simona előtt.

A kétnapos fesztivál második napján a hosszabb távokra (10, 30, 42 km) került sor és a megye ezeken összesen 139 futóval jelent meg. A legjobban a 33 éves miskolci Tinta Tamara szerepelt, aki a maratonon 8. lett a nők között (3:14:58). A férfiaknál az 51 éves Bogár János, az ultrafutás egykori klasszisa még mindig 3 órán belül ért célba a 85. helyen (2:58.06). A legidősebb megyei futó a 62 éves ózdi Csiszár Miklós volt. A legfiatalabb pedig a 10 km-en versenyző 14 éves mezőkövesdi Szepesi Virág.