Helyi közélet

2015.08.31. 21:36

A leggyorsabbak és a leglassabbak is nyertek Bükkábrányban

Bükkábrány - Idén hatodik alkalommal rendeztek Simson találkozót Bükkábrányban nemrégiben.

A „nyárzáró” program fő helyszíne az Arany János Általános Iskola udvara és a Tornácosház volt. Közel 120 résztvevő érkezett az ország különböző pontjairól, de még Szlovákiából is jöttek motorbarátok. A regisztrációt egy közös ebéd követte a Bányász emlékháznál, majd a motorosok átvonultak az első versenyszám, a gyorsulási verseny helyszínére. Itt 50, 60 és 70 cm-es kategóriában dönthették el a résztvevők, kié a gyorsabb motor. Ezt a „csigafutam” elnevezésű verseny követte, ahol már nem a sebesség számított, az nyert, aki a legkésőbb ért célba. Az utolsó versenyszám a műszaki vetélkedő volt, ahol egy porlasztót kellett szemre beállítani a vállalkozó kedvű motorosoknak, amit a zsűri műszerek segítségével el­lenőrzött le. Az nyert, akinek a legpontosabban sikerült beállítania az alkatrészt.