2015.03.17. 16:24
Tanulmányi Emlékérem a legjobbaknak
Miskolc - Emlékezve az 1848/49-es forradalom és szabadságharc helytálló ifjúságára, a Miskolci Egyetemen minden évben a március 15-ei ünnepségen Tanulmányi Emlékérmet, emléklapot és könyvjutalmat vehetnek át a kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatók.
Miskolc - Emlékezve az 1848/49-es forradalom és szabadságharc helytálló ifjúságára, a Miskolci Egyetemen minden évben a március 15-ei ünnepségen Tanulmányi Emlékérmet, emléklapot és könyvjutalmat vehetnek át a kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatók.
Az emlékérmeket az 1740-es években a Selmeci Akadémián alapították, és a bécsi főpénzverdében csináltatták, melynek előlapján Mária Terézia arcképe, hátlapján szakmai jelenet volt látható. A XIX. század közepétől hosszú ideig szünetelt az érmek adományozása, majd 1965-ben a Miskolci Egyetem felelevenítette ezt a régi hagyományt, és újra kitünteteti kiváló hallgatóit. Az előoldalon ma már Mária Terézia arcképe helyett a karok emblémái szerepelnek.
ÉM-HE
Az idei ünnepség kitüntetettjei:
Műszaki Földtudományi Kar
Tanulmányi Emlékérem arany fokozat:
Galyas Anna Bella, Lengyel Tamás, Majoros Lívia, Nagy Martin, Pákozdi Gábor, Petrovics Dorina, Schultz Vera Magdolna, Tősér Patrik
Tanulmányi Emlékérem ezüst fokozat:
Demény Anita, Golitkó Bernadett, Hegedűs Réka, Hrabina Andrea
Mallár Bence, Pólya Imre Mátyás, Soltész Anita, Székely Zoltán Péter, Török Viktor
Tanulmányi Emlékérem bronz fokozata:
Albert Gergő, Dávid Péter, Farkas-Szebeni Tamás, Gergely Amina, Kajtár Mónika, Kassai Gergely, Varga Lilla
Könyvjutalomban részesült:
Bartha Attila, Bello Mohammed Hannif, Bodnár Balázs, Holácsik Réka, Krakkai Levente, Miklós Evelin, Orosz Anna, Szakácsi Csaba, Ürmös Richárd, Yakubu Yakubu
Műszaki Anyagtudományi Kar
Tanulmányi Emlékérem arany fokozata:
Iván Kornél, László Noémi, Molnár István, Zattler Máté
Tanulmányi Emlékérem ezüst fokozata:
Babus Lilla, Gál Alexandra, Hamzók Tivadar, Kiss Adrienn, Kóródi Zoltán, Kovács Erika, Markó Árpád, Parragh Dávid Máté, Szamák Tünde
Tanulmányi Emlékérem bronz fokozata:
Bak Miklós, Béres András, Béres Gábor József, Böszörményi Szebasztián, Gyökér Zoltán Dávid, Jancsurák Judit, Kovács Kinga, Marcalek Péter, Szoboczki Ákos
Gépészmérnöki és Informatikai Kar
Tanulmányi Emlékérem arany fokozata:
Balogh István, Birta Tamás, Bocz Imre, Cservenák Ákos, Fekete Orsolya, Gégény Dávid, Hardai Ibolya, Jámbor Péter, Juhász Márton Gábor, Kiss Nándor, Mácsay Vivien, Maklári Dávid, Nagy Gergő, Nagy Roland, Nagy Tibor József, Nagy Zsuzsanna, Németh Gábor, Pásztor Ádám Gyula, Remenyik Balázs, Rónai László, Salamon Balázs, Spisák Bernadett, Szőcs Péter, Tóth Róbert, Venczel Tamás Bence, Zemlényi Gergő
Tanulmányi Emlékérem ezüst fokozata:
Agárdi Anita, Debreceni Bálint, Dojcsák György, Kiss Viktor, Koós Dániel, Lángi Máté, Nagy Sándor Norbert, Tamás Judit, Ungár Péter, Varró Béla
Tanulmányi Emlékérem bronz fokozata:
Boldizsár Csongor Bálint, Gulyás Eszter, Gyöngyösi Balázs, Kállai Viktória, Kiss Noémi, Sávolyi Sára, Szani Tomaj Máté, Tóth Tamás
Állam- és Jogtudományi Kar
Tanulmányi Emlékérem arany fokozata:
Balogh Alexandra Lilla, Kiss Lilla Nóra, Majoros Tünde, Nagy Alexandra, Pecsenye Máté
Tanulmányi Emlékérem ezüst fokozata:
Aranyosi Gergő, Braun Péter, Čertick Márió, Csibi Andrea, Horváth Viktória, Katona Noémi, Kocsis Bianka Enikő, Pásztor Petra Judit, Poór Ildikó
Tanulmányi Emlékérem bronz fokozata:
Kecskeméti Ágnes, Kovács Dóra, Magyar Fanni, Mirczik Ádám, Orosz Flóra, Sereg Péter
Gazdaságtudományi Kar
Tanulmányi Emlékérem arany fokozata:
Fóris Szilvia, Jancsurák Gergő, Kiss Klaudia, Krajcsik Zsolt, Molnár Krisztián, Páll Liliána, Polonkai Eszter, Rózsavölgyi Nóra, Szilágyi Zsuzsa
Tanulmányi Emlékérem ezüst fokozata:
Tengely Ildikó
A XIII. Országos Pénzügyi Esettanulmányi Versenyen elért 3. helyezésért, valamint az esettanulmányt adó vállalat különdíjának 1. helyezésért elismerő oklevélben részesül:
Fodor Kitti, Gergely Zita, Opravel Konrád, Seres Máté
A XIV. Tímár László Esettanulmány Megoldó Versenyen elért 1. helyezésért elismerő oklevélben részesül:
Jancsurák Gergő, Páll Liliána, Szilágyi Zsuzsa, Tengely Ildikó
Bölcsészettudományi Kar
Tanulmányi Emléklapot kapott:
Bacsikné Szigeti Gabriella, Bartók Boglárka, Benkő Gábor, Czövek Erzsébet Gabriella, Csontos Rita, Károly Dóra, Kiss Kinga, Madácsi Lilla Éva, Mikó Zsanett, Schäffer Anett, Szegedi Kristóf István, Szűcs Melinda Zsuzsanna, Tóth Máté, Tóthné Hunyadi Anna
Egészségügyi Kar
Stefánia Díj:
Jemerik Krisztina
Tanulmányi Emlékérem:
Arany Katalin, Lencsés Andrea, Molnár Anna, Semánová Csilla
Tanulmányi Emléklapot kapott:
Burka Nikoletta Zsuzsanna, Ficsór Mónika, Kiss-Kondás Dóra, Molnár Ádám, Papp Ágnes, Perge Anna, Sitkey Mariann, Szűcs Zsófia Réka