Helyi közélet

2012.04.18. 11:02

Látogatóban a görögkatolikusoknál

Ózd - Az Ózdi Szívbetegek Egyesületének tagjai az Ózdi Görögkatolikus Egyházközség Lomb úti "Istenszülő oltalma" nagy templomában és Közösségi Házában tettek látogatást április 17-én kedden délután,Valluchné Mezei Ibolya egyesületi titkár kezdeményezésére és vezetésével.

Ózd - Az Ózdi Szívbetegek Egyesületének tagjai az Ózdi Görögkatolikus Egyházközség Lomb úti "Istenszülő oltalma" nagy templomában és Közösségi Házában tettek látogatást április 17-én kedden délután,Valluchné Mezei Ibolya egyesületi titkár kezdeményezésére és vezetésével.

A csoport tagjait Orosz István parókus atya fogadta és tartott számukra tájékoztatót az egyházközség múltjáról, jelenéről, a templomban látható ikonokról és sok egyéb másról.

Az Ózdi Görögkatolikus Egyházközség 1943. novemberében jött létre. Tagjai zömmel Hajdú-Bihar és Szabolcs megyéből a vasgyárban munkát vállaló emberek voltak. 1948.októberére megépült számukra egy kis templom,ami a mai napig áll.

A jelenlegi nagytemplom alapkövét 1993-ban tették le. Az épület felszentelésére 2000.november 5-én került sor ünnepélyes keretek között. A templom Bodonyi Csaba neves építész tervei alapján készült el. Az ikonok Grigore Popescu festőművész munkáját dicsérik.

A "szivesek" látogatása a Közösségi Ház nagy termében történő kötetlen beszélgetéssel,teázással fejeződött be.

-Kerékgyártó Mihály-

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában