Helyi közélet

2011.11.26. 12:36

Adventi programok Borsod-Abaúj-Zemplén megyében

Borsod-Abaúj-Zemplén megye - Nézze meg, milyen adventi programok várják Önt Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, és válogasson közülük kedvére!

Borsod-Abaúj-Zemplén megye - Nézze meg, milyen adventi programok várják Önt Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, és válogasson közülük kedvére!

Alsózsolca

November 26-án, december 3-án, december 10-én, december 17-én délután 4 órától a polgármesteri hivatal előtti téren lesz gyertyagyújtás. December 11-én, vasárnap délután 4 órától adventi hangverseny a református templomban.

Cigánd

Cigánd önkormányzata és a cigándi református egyházközség közös szervezésében rendezik meg a bodrogközi adventi ünnepi istentiszteletet a cigándi református templomban december 18-án 16 órától, amelyre vendégként meghívták dr. Hörcsik Richárd református lelkészt, országgyűlési képviselőt is. Az ünnepi istentiszteleten dr. Börzsönyi József esperes hirdet igét. Az istentiszteleten Németh Eszter orgonaművészen kívül fellép a nyíregyházi Cantemus Kórus.

Felsőzsolca

December 2. 15 óra: adventi ünnepkör - alsó tagozatosok műsora az általános iskolában. December 12. 15 óra: adventi játszóház az óvodában. December 19. 17 óra: Karácsonyi betlehemes és koncert a római katolikus templomban.

Kazincbarcika

November 27-én, vasárnap 10.30-kor a sajókazinci református templomban Muzsikáló templomok, 1. előadás: Szurasenkó Dániel, Vihula Mihajlo, Balázs Adrienne, 10.00-13.00 Gyermekek Háza: a Folt hátán folt klub nyílt adventi foltvarró napja.

November 28-án, hétfőn 18.00-kor, Szent Család Templom: „Láttuk csillagát Napkeleten – Gondolatok a karácsonyról”. Vitális Gábor atya: A jeruzsálemi templom.

November 30-án, szerdán 15.00-kor Egressy klubterem: adventi véradó ünnepség. December 3-án, szombaton 9.00-kor Családi Mikulás túra. Találkozó: Csónakázó- tó melletti játszótér. December 4-én, vasárnap 18.30-kor, görög katolikus templom: Muzsikáló templomok, 2. előadás, Kegye János pánsíp-művész. December 4-én, vasárnap, Gyermekek Háza Adventi Játszóház.

December 5-én és 6-án, hétfőn és kedden, Egressy Béni Könyvtár, Kulturális és Sport Központ: Mikulás ünnepség, Mikulásváró Játszóház, Kisvonat, Arcfestés, Lovaglás, Mikulás kisház, Mikulás - kocogás, Könyvtárkóstolgató a Mikulással, Mesesarok.

December 5-én, hétfőn 18.00-kor, Szent Család Templom: „Láttuk csillagát Napkeleten – Gondolatok a karácsonyról”. Petróczi Gábor: A betlehemi csillag nyomában – a karácsony csillagászati megközelítései. December 6-án, kedden 15.00-kor, Egressy Béni Könyvtár, Kulturális és Sport Központ: ünnepváró Terefere Klubdélután. Szervező: Idővár Nyugdíjas Kulturális Klub.

December 7-én, szerdán 15.00-kor, Egressy színházterme: Mikulás jótékonysági ünnepség. Műsort ad: Szalézi Szent Ferenc Gimnázium. December 9-én, pénteken 8.00-15.00, volt mozi épülete: karácsonyi jótékonysági vásár. Szervező: Római Katolikus Egyházközség Karitasz Csoportja. December 10-én, szombaton 10.00-13.00, Római Katolikus Plébánia hittanterme: „Cserkész Advent” kézműves foglalkozás és játszóház.

December 11-én, vasárnap, Gyermekek Háza: Adventi Játszóház.

December 11 17.00, felsőbarcikai református templom: Muzsikáló templomok, 3. előadás: Barcika Consort régizene együttes. December 12-én, hétfőn: Idősek Karácsonya: 9.00 Idősek Otthona II. (Gyermekek útja) 10.00 Idősek Gondozóháza (Gyermekek útja). Műsort adnak a Kazinczy Ferenc Tagiskola tanulói. Szervező: Kazincbarcika Város Önkormányzata, valamint a Szociális Szolgáltató Központ.

December 12-én, hétfőn 18.00, Szent Család Templom: „Láttuk csillagát Napkeleten – Gondolatok a karácsonyról”. Kolumbán Gábor református lelkész előadása.

December 13-án, kedden 17.00, Egressy klubterme: karácsonyi készülődés – ünnepi dekorációk készítése.

December 15- én, csütörtökön 16.00, Hotel Lukács különterme: Ünnepi civil klub – 15 éves a Kazincbarcikai Egyesületek Fóruma.

December 16-án, pénteken 17.00, Szent Család Templom: az Ádám Jenő Általános Iskola karácsonyi koncertje.

December 17-én, szombaton 10.00, KSK Munkacsarnok: Nagycsaládosok Karácsonya. December 17-én, szombaton 19.00, Szent Család Templom: A Szent Család Kórus és vendégeinek hangversenye. December 18-án, vasárnap, Gyermekek Háza: Nagy Karácsonyváró Játszóház. December 18-án, vasárnap 19.00, Szent Család Templom : Muzsikáló templomok, 4. előadás: Hassler énekegyüttes.

December 19-én, hétfőn 10.00, Szent Család Templom: Óvodások karácsonyi hangversenye.

December 19-én, hétfőn 18.00, Szent Család Templom: „Láttuk csillagát Napkeleten – Gondolatok a karácsonyról”. Janka Gábor görög katolikus parókus előadása

Mezőcsát

November 27-én, vasárnap 15 órától játszóház, 16 órától a Mezőcsát Citerazenekar előadása, játék a Színtaktus Diákszínpaddal.

December 4-én, vasárnap 15.30- tól gyülekező a Főtéren. Mikulásváró krampuszokkal, vonulás a Közösségi Házba, 16 órától a Budai Bábszínház előadása: Két Mikulás egy erdőben. Jegyek 500 forintos áron csak elővételben kaphatók.

December 11-én, vasárnap 16-tól 17 óráig zenés-verses ünnepi műsor. Fellépnek: Lila akác nyugdíjas klub, ÁMK Óvoda, Fogyatékkal élők napközi otthona, Tanoda.

December 18-án, vasárnap 16 órától: Karácsonyi örömzene. Fellépnek: Egressy Béni Kórus, Dr. Enyedy Andor Református Általános Iskola növendékei

Mezőkövesd

Advent első vasárnapja (november 27., 16.30) Szent László tér: A zeneiskola tanárainak műsora, hittanos iskolások műsora, közös éneklés, adventi koszorú megáldása, gyertyagyújtás. Advent második vasárnapja (december 4., 16.30) Szent László tér: Szent László Ifj úsági kamarakórus műsora, MASZK műsora, közös éneklés, Egészségklub Görögtánc csoport, gyertyagyújtás. Advent harmadik vasárnapja (december 11., 16.30) Szent László tér: A zeneiskola tanárainak műsora, Matyó Néptáncegyüttes bemutatója, Színészeti Egyesület műsora, közös éneklés, gyertyagyújtás. Advent negyedik vasárnapja (december 18., 16.30) Szent László tér: A Szent László Ifj úsági kamarakórus műsora, óvodások műsora, közös karácsonyfa-díszítés, közös éneklés, gyertyagyújtás. Forralt borral és meleg teával kínálják az ünneplőket. Minden vasárnap 15 órától karácsonyi kézműves kuckó várja a gyermekeket a Közösségi házban.

Miskolc

Adventi gyertyagyújtások a miskolci Szent István téren: Advent első vasárnapja, november 27. 17.00 Megnyitó fanfárokkal. Ünnepi köszöntőt mond Horváthné Seres Zsuzsa, a Fidesz önkormányzati képviselője. Igét hirdet a család megtartó erejéről Dudás László görög-katolikus parókus. Közreműködnek: a Fényi Gyula Gimnázium Magis kórusa és a Fáy András Görög-katolikus Közgazdasági Szakközépiskola tanulói. Az első gyertyát Dudás László görög-katolikus parókus és családja gyújtja meg. Az eseményt a város ünnepi fényeinek felkapcsolása zárja.

Advent második vasárnapja, december 4. 17.00 Megnyitó fanfárokkal. Ünnepi köszöntőt mond Molnár Péter önkormányzati képviselő, a KDNP miskolci elnöke. Igét hirdet az ajándékozás öröméről Pallagi Andrea Református vallástanár. Közreműködnek: a Lévay József Református Gimnázium kórusa és a Balázs Győző Református Líceum tanulói. A második gyertyát Molnár Péter KDNP-s önkormányzati képviselő gyújtja meg. A rendezvényen a megyeszékhely apraját és nagyját meglepetéssel várja a Mikulás.

Advent harmadik vasárnapja, december 11. 17.00 Megnyitó fanfárokkal. Ünnepi köszöntőt mond Dr. Zsiga Marcell alpolgármester, országgyűlési képviselő. Igét hirdet Jézus születéséről Gerlai Pál Evangélikus iskolalelkész. Közreműködnek a Kossuth Lajos Evangélikus Gimnázium tanulói. A harmadik gyertyát Dr. Zsiga Marcell gyújtja meg. Ez alkalommal életre kel a betlehemi történet, valódi szereplőkkel és állatokkal várunk minden kedves érdeklődőt.

Advent negyedik vasárnapja, december 18. 17.00 Megnyitó fanfárokkal. Ünnepi köszöntőt mond: Dr. Kriza Ákos Miskolc Megyei Jogú Város Polgármestere. Igét hirdet a Betlehemi csillagról és a Betlehemi lángról Szemerszki Mihály iskolalelkész. Közreműködik a Fráter György Római Katolikus Gimnázium kórusa és a Szent Benedek Szakképző Iskola tanulói. Schubert: Ave Maria áriáját Eperjesi Erika operaénekesnő adja elő. Ebben az évben a Betlehemi Lángot a Miskolci Gráciák hozzák Miskolcra. A lángot fogadja és a negyedik gyertyát meggyújtja Dr. Kriza Ákos polgármester. A Betlehemi lángot minden család hazaviheti otthonába.

További programok a Szent István téren: A Szent István téren a vendéglátást a Castrum Boldua étterem biztosítja, mely minden hétvégén 15 órától 19 óráig lesz nyitva. Forral borral, forró teával, krumpli lángossal, sült krumplival, sült gesztenyével várják a miskolci családokat. Adventi Gyermekjátszóházzal várja a kicsiket a Manó Manufaktúra. A gyermekek fűtött faházban mécseseket és adventi gyertyákat készíthetnek. A Fügedi Márta Népművészeti Egyesület munkatársai december 16-17-18-án vasárnap 15 órától kínálják a maguk készítette portékáikat a vásárlóknak. Csak egy eurót kérünk (300 Ft-os csekk)! felhívással a Máltai Szeretetszolgálat miskolci csoportja november 27-én a Mézeskalács faházban adományt gyűjt az erdélyi Bethlenszentmiklósi Általános Iskola magyar iskolájának fennmaradására.

Nyékládháza

November 27-től, advent első vasárnapjától kezdődően karácsonyi fényekbe öltözik Nyékládháza. A főtéren felállított karácsonyfára azok a díszek kerülnek, melyeket a helyi általános iskola diákjai készítenek saját kezűleg. A nagy adventi koszorú, mely szintén a főtéren kap helyet, a nyugdíjas klubok munkáját dicséri majd.

Az első vasárnapon a Kossuth Lajos Általános Iskola és a Reményi Ede Zeneiskola növendékei közös műsorral készülnek, majd kigyullad az első gyertya a koszorún.

A második vasárnapon – december 4-én – az óvodások készülődnek meglepetéssel, és Mikulás is ellátogat a nyékládházi gyerekekhez, valamint kigyullad az adventi koszorún a második gyertya.

December 11-én a helyi nyugdíjas klubok forralt bort és süteményt kínálnak a hidegben ünneplőknek, valamint betlehemes játékkal, énekekkel készülnek és fellobban a harmadik gyertya lángja is.

Az utolsó adventi vasárnapon, december 18-án Hutter Linda tanítványai adnak a főtéren karácsonyi műsort, és meggyújtják a negyedik gyertyát is. Ezt követően december 20-án tartják Nyékládházán az Idősek Karácsonyát az általános iskola tornatermében, délután 2 órától, ahol Kegye János pánsípművész koncertjét hallgathatják meg a város lakói.

Pálháza

A hegyközi városban december 4-én az időseket köszönti majd a ruszin kisebbségi önkormányzat. Két nappal később, december 6-án a gyerekeket viszi el a Mikulás-vonat Pálházáról Kőkapura, a helyi kisvonatra remélhetőleg a Mikulás sem üres puttonnyal száll majd fel.

December 23-án pedig a szlovák kisebbségi önkormányzat szervezésében megtartják a városi karácsonyi ünnepséget.

Sárospatak

Sárospatakon advent minden vasárnapjára más közösséget kértek fel, hogy az aznapi esemény védnöke legyen és egyben gyújtsa meg az adventi gyertyát. A közös ünneplések minden vasárnap 18 órakor kezdődnek a sárospataki A Művelődés Háza és Könyvtára előtti téren, ahol a résztvevőket rövid műsorral, köszöntővel, süteményes-, teás-, forralt boros vendéglátással várják. A vendéglátásról az önkormányzat segítségével a védnökök gondoskodnak majd. A védnökök november 27-én a történelmi egyházak képviselői, december 4-én a város valamennyi oktatási intézménye, december 11-én Sárospatak vállalkozói, december 18-án a helyi civil szervezetek lesznek.

Sátoraljaújhely

Sátoraljaújhelyben ebben az évben is megrendezik a betlehemes találkozót. A sátoraljaújhelyi III. Zempléni Betlehemes Találkozó és Adventi Vásár időpontja idén 2011. december 19. és 21. között zajlik majd. Az elmúlt évekhez hasonlóan ez alkalommal is megrendezik az Adventi vásárt, ami mind a három nap tartana a város sétálóutcáján, ahol mind a három napon 16 és 18 óra között színpadi programok is zajlanak. A színpadi programokat követően mind a három napon a Latabár Színházba várják majd az érdeklődőket, ahol a tervek szerint hétfőn pánsíp koncerttel, kedden az újhelyi mazsorettek karácsonyi műsorával, szerdán pedig az Adventi Csengő összeállítással várják a nézőket.

Szikszó

A szikszói egyházközösségek közös karácsonyi imádságos előkészületekre várják a város és a környező települések lakóit szombatonként november 26-án 16.30-kor a Fő térre, december 3-án a római katolikus templomba, december 10-én a református templomba, december 17-én a Fő téren élő betlehemes, előadják a Bethánia Óvodába járó gyerekek szülei. Közreműködik: a Római Katolikus Ifj úsági Kórus, a Református Kórus és az Alsóvadász Énekkar

Tiszaújváros

Mikulástól karácsonyig címmel rendeznek advent programsorozatot a tiszaújvárosi Városház téren November 27. (vasárnap): 16.00 Harangjáték. Ünnepélyes megnyitó: Bráz György Tiszaújváros polgármesterének ünnepi köszöntője, a városi fenyőfa jelképes átadása és a díszkivilágítás felkapcsolása. Az egyházak köszöntője, az 1. adventi gyertya meggyújtása (az egyházak képviselőinek részvételével). A Kisbocskor Néptáncegyüttes bemutatója, a Református Énekkar előadása, a Club’96 Fiatalok Egyesülete műsora. Szeretetvendégség a Humánszolgáltató Központ Nyugdíjas Klubjai és a Tiszaújvárosi Nyugdíjas Egyesület szervezésében.

December 2. (péntek): 16.00 Harangjáték. Az Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási és Pedagógiai–Szakmai Szolgáltató Intézmény, Egységes Pedagógiai Szakszolgálat Hunyadi Mátyás Iskola diákjainak műsora. Az Arany János Iskola diákjainak műsora. A Karakter Alapfokú Művészetoktatási Intézmény műsora.

December 4. (vasárnap): 16.00 Harangjáték. A 2. adventi gyertya meggyújtása (az egyházak képviselőinek részvételével). A KEK Sing Girls együttes előadása. Énekszó Baráti Kör műsora.

December 6. (kedd): 17.00 óra Mikulásnapi Gyermekműsor. A szabadtéri program után érkezik a térre a Mikulás – csomagosztás.

December 11. (vasárnap): 16.00 Harangjáték. A 3. adventi gyertya meggyújtása (az egyházak képviselőinek részvételével). Műsor.

December 18. (vasárnap): 16.00 Harangjáték. A 4. adventi gyertya meggyújtása (az egyházak képviselőinek részvételével). Műsor.

- ÉM -

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában