Helyi közélet

2010.04.29. 21:01

Programok május elsején megyénkben

<p>Megyénk sok településén rendeznek ünnepségeket, kínálnak programokat majális alkalmából.</p>

Április 30., péntek

Felsőzsolca

20.30 Fáklyás felvonulás a Bárczaykastélytól.

Május 1., szombat

Alsózsolca

9.00 Fiatalok Majálisa a Közösségi Házban és a sportpályán.

Bogács

Helyszín: a bogácsi futballpálya
6 óra: zenés ébresztő,
majd 9-től a futballpályán szórakoztató és sportprogramok,
délután 3-tól labdarúgó mérkőzések.

Felsőzsolca

14.00 családias majális Civil Ház (Bolyai utcai üzletsor).

Kazincbarcika

11 óra: a majális helyszíne a Csónakázó tó, a késő estig tartó programban lesz rendőrségi és tűzoltó bemutató, fellép Gergely Róbert (13 óra), Nádas György (15 óra).
Egész nap: íjászat, lovaglási lehetőség, mászófal, ugrálóvár, óriáscsúszda, játszóház és kirakodó vásár.

Mezőcsát

10 óra: a hagyományos majálisi program helyszíne a sportpálya (rossz idő esetén a közösségi ház színházterme), a programban egyebek között fellép Fábián Éva (13 óra – „Nagy slágerek kicsiknek” c. műsor).
Egész nap: játszóház a Humánszolgáltató munkatársaival, ugrálóvár, póni lovaglás, tűzoltó játszóház, íjászat, kirakodóvásár.

Mezőköved, Zsóry-fürdő

10.00-14.00: IV. Civil expo, szórakoztató programokkal. Életmód-, kézművessátor, tojáscsipkézés, logikai
játékok sátra, Legyél te is inka!, íjászat, görög táncház.
9.30-16.00: ugyanitt: a Zsóryfürdő programja, egyebek között: sztárvendég: Papadimitru Athina és lánya, Trokán Anna, Scobidoo, vízivetélkedő gyerekeknek, édesanyák tornája.

Miskolc

10 óra: a rendezvények helyszíne a Majális Park, a programban fellép a Kabinet Rt. (11.15), Kefír (12.00), lesz kalandozás az operett világában - Seres Ildikó Jászai Mari-díjas színművész és Homonai István színművész közös műsora (13.00) – a Csanyikba csak engedéllyel rendelkezők hajthatnak fel gépkocsival.

Ózd

10 óra: a programok helyszíne az ifjúsági park, egyebek között huszártábor, huszárkonyha; 12-től hajómodell-bemutató (a Csónakázó-tónál); 14.30-tól az ózdi huszár- és lovas bandérium bemutatója; 17.15-től az L.L. Junior Tánciskola ózdi csoportja.
Kiegészítő program: airsoft fegyverek bemutatója, óriáscsúszda, Féder Vidámpark, bográcsozási lehetőség. (Esős idő esetén a program elmarad.)

Sárospatak

10.00 Berek, a szabadtéri színpadon fellépnek az Árvay József Gyakorló Általános Iskola mazsorett csoportjai és a Sárospataki Alapfokú Művészetoktatási Intézmény csoportjai, 11.00: Koffein zenekar.

Sátoraljaújhely

A megújult belváros átadó ünnepsége
6:00 Zenés ébresztő
10:00 „Miénk a tér” címmel rendhagyó téravató ünnepség, késő estig, kulturális, szórakoztató programokkal, utcabállal.

Szerencs

15 óra: a Rákóczi-vár belső udvara a műsor helyszíne. Fellép a Kaláka Együttes, Póka Angéla, Koós Réka.
Este fél 8-tól Karthago koncert kezdődik a Rákóczi-vár udvarán.

Tiszadorogma

10 óra: a programok helyszíne a kultúrház és a közeli sportpálya, fellép egyebek között a miskolci Csodamalom Bábszínház (12 órakor),
19 órakor táncház és tábortűz zárja a napot.

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában