Mátrix-projekt

2025.01.08. 15:40

Rémálom Tiszaújvárosban, több millió forintja vált köddé egy helyi nőnek

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság folytatja a küzdelmet az online csalók ellen a Mátrix Projekt keretein belül. Egy online csaló bankárnak adta ki magát, ezáltal egy tiszaújvárosi sértett számlájáról közel kétmillió forint vált köddé.

Forrás: Shutterstock/illusztráció

Fotó: mayam_studio

A rendőrségi tapasztalatok azt mutatják, hogy a bűnözők tárháza kifogyhatatlan, de a cél ugyanaz, megtudni az áldozatok banki adatait, hozzáférni a számlájukhoz, csalárd módon megszerezni a pénzüket. Így tett egy az a magát bankárnak kiadó bűnöző is, aki egy tiszaújvárosi asszonytól csalt ki több millió forintot.

bankár, online csalás
Bankárnak adta ki magát az online csaló, hogy hozzáférjen az áldozata számlájához.
Fotó: PeopleImages.com - Yuri A / Forrás:  Shutterstock/illusztráció

Bankár a kövön: megtörtént eset

Csalás miatt folytat nyomozást a Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság egyelőre ismeretlen tettessel szemben. Az elkövető január 2-án telefonon hívta fel áldozatát, és egy bank ügyintézőjének adta ki magát. Az álbankár közölte az asszonnyal, hogy a számlája veszélyben van, és arról pénzt akarnak levenni ismeretlenek. A nő ennek hatására megadta a netbankjához tartozó belépési adatokat, illetve jelszavát is. Később a csaló 1 millió forintot utalt el egy ismeretlen számlára, valamint 5 alkalommal készpénzt vett fel, és egyszer interneten keresztül is vásárolt. A nyomozás az ügyben jelenleg is folyik.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság ajánlásai segíthetnek a kockázati tényezők kiszűrésében, hogy biztonságban legyünk a világhálón is.

  • Soha ne adja ki ismeretleneknek, főként ne telefonon, interneten a bankkártyája és a netbankja belépési adatait! A bankok soha nem kérik a számlatulajdonosoktól ezeket az információkat, mivel az ügyfél-azonosítás során a valódi pénzintézeti dolgozó ezen adatokat látja!
  • A bank telefonon soha nem ad utasítást az ügyfélnek semmilyen átutalásra!
  • Ismeretlen eredetű programot soha ne telepítsen fel vagy töltsön le a számítógépére, illetve a telefonjára, bárki is javasolja Önnek!
  • Legyen gyanús, ha a telefonáló tört magyarsággal beszél, vagy magyartalan, helyesírási hibákat tartalmazó e-mailben ajánl kedvező üzleti lehetőséget!
  • Ne bízzon ismeretlenek üzleti vagy befektetési ajánlataiban, legyen gyanakvó, főleg, ha kiemelten nagy hozammal kecsegtetik! - olvasható a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság oldalán.

 

 

 

 

 


 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában