Vizes Eb

2022.08.16. 18:57

Sebestyén Dalma hetedik, Hosszú Katinka nyolcadik helyen végzett 200 méter vegyesen

A számot végül címét megvédve az izraeli Anastasya Gorbenko nyerte 2:10.92 perces idővel.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Sebestyén Dalma hetedik, Hosszú Katinka pedig nyolcadik helyen végzett 200 méter vegyesen a római úszó Európa-bajnokság keddi napján.

A háromszoros olimpiai bajnok 2:14.37 perces idővel ért célba, a szám másik magyar versenyzője, Sebestyén Dalma 2:13.45-tel zárt.

Az elődöntőben Hosszú a harmadik, Sebestyén pedig a nyolcadik időt érte el, az azonban hamar kiderült, hogy előbbi megközelíteni se tudja egy nappal korábbi teljesítményét, így a dobogóért folytatott harcban egyik magyar sem lesz érintett.

Hosszú közel két másodperccel maradt el hétfői idejétől, így még honfitársa is előtte végzett.

...8. HOSSZÚ KATINKA 2:14.37

Borítókép: Hosszú Katinka háromszoros olimpiai bajnok úszó interjút ad az M4 Sport stábjának a római vizes Európa-bajnokságon 2022. augusztus 14-én. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt