Úszás

2022.06.14. 09:29

Magyar paraúszó arany és ezüst született Madeirán

A magyar csapat egy-egy arany- és ezüstérmet szerzett a Madeirán zajló paraúszó-világbajnokság hétfői versenynapján.

A viadal már vasárnap elkezdődött, de a magyarok csak hétfőn mutatkoztak be, nem is akárhogyan.

A tavaly, Tokióban paralimpiai bajnoki címet szerzett Konkoly Zsófia hatalmasat úszott az SM9-es kategória 200 méter vegyes döntőjében, nagyot küzdött a világbajnoki címért, amelyet végül sikerült is megszereznie. Ugyanebben a számban, az SM10-es kategóriában az ugyancsak paralimpiai bajnok Pap Bianka a holland Lisa Kruger mögött a második helyen ért célba.

A vb honlapja szerint rajtuk kívül még két magyar úszhatott döntőt hétfőn: Szabady Ádám (S7) hetedik lett 400 gyorson, Száraz Evelin (S6) pedig nyolcadikként zárt 100 gyorson.

Borítókép: Konkoly Zsófia paralimpiai aranyérmes úszó 2021. szeptember 7-én / MTI / Bruzák Noémi