102-90

2021.11.14. 17:22

A magyar sportlövők legyőzték a lengyeleket Wroclawban

A magyar sportlövő-válogatott 102-90-re győzött a házigazda lengyel csapat elleni mérkőzésen Wroclawban.

A hazai szövetség vasárnapi hírlevele szerint a válogatottak versenyének első félidejében a magyar puskáslövők 30-18-ra, míg a pisztolyosok 25-23-ra bizonyultak jobbnak a házigazda együttesnél, azaz a szünetben tetemes volt a magyar válogatott előnye (55-41).

A folytatásban a lengyelek rákapcsoltak, pisztolyosaik 32-16-ra legyőzték a magyarokat, utóbbiak puskásai viszont ezúttal is nyertek: 31-17-es sikerük azt jelentette, hogy összesítésben 12 ponttal, 102-90-re a magyar válogatott győzött.

A szabályok szerint minden párban 6x10 lövést adtak le a versenyzők, és a 10-10 lövés eredményét hasonlították össze. Az a versenyző, aki nagyobbat lőtt, két pontot kapott, döntetlen esetén mindkét sportlövőnek egy-egy pont járt.

A magyar csapatot a puskásoknál Péni István, Pekler Zalán, Bajos Gitta és Tarr Vivien alkotta, a pisztolyosoknál Polgár János, Szemán Dávid, Major Veronika és Jákó Miriam lépett lőállásba.