Hajdú-Bihar

2011.09.12. 18:28

Hajdúszovát a Bezermeni Vigasságokon

Hajdúszovát - 2011. szeptember 10-én a Hajdúszováti Óvoda részt vett a II. Bezermeni Vigasságok Gasztronómiai Versenyen Hajdúböszörményben, melyet a Hajdúböszörményi Gasztronómiai Egyesület szervezett. Erre a versenyre, a Hajdúszováti május 1-i főzőverseny győzteseként kapott meghívást és benevezett a „Hajdúság Legjobb Chefje” amatőr kategóriába.

A verseny egyik célja volt a hagyományok felelevenítése, népi ételek bemutatása.

A Hajdúszováti Óvoda községüket képviselve, kiállítás keretében mutatta be Hajdúszovát helytörténeti és szellemi értékeit és az óvodás gyerekek munkáit, - a régi Szováti ételeket: dübbencs, cúkoros pogácsa, lepcsánk.

Helyi hagyományaikból a „Hajdúszováti lakodalmi szokásokból” adott ízelítőt.

Így a lakodalmi menü: frissen koppasztott tyúkból húsleves, birkapörkölt és sült tyúk volt. A húslevesbe finom házi csigatészta került, amely a csigacsinálás hagyományát idézte - nagy sikert aratott a zsűri és a vendégek körében. A lakodalmi menüsor zsűri előtt való bemutatásakor minden ételhez előkerült a hozzá illő vers, melyet a „vőfi” elmondott,  és a zsűrinek nagyon tetszett.

A Hajdúszováti Óvoda az amatőr kategóriában a versenyen bemutatott munkájáért Arany érmet kapott, és a „Legjobb hagyományőrző” különdíjban részesült.

Az Óvoda dolgozói családtagjaikkal együtt nagyon jól érezték magukat az egész napos versenyen, méltóan képviselték Hajdúszovátot.