Friss hírek

2009.02.23. 11:43

HANGOS SPORTHÍREK DÉLELŐTT

<p>- Fülöp a forduló legjobb Premier League kapusa<br />- Szávay és Arn egymás ellen küzdhet a főtáblára kerülésért</p>

Bekerült Fülöp Márton a Premier League hétvégi fordulójának válogatottjába. A Sunderland magyar válogatott kapusa szenzációs teljesítményt nyújtott szombaton az Arsenal ellen, aminek köszönhetően a kiscsapat ponttal távozhatott a gólnélküli döntetlen után. Fülöp több nagy lövést is látványos bravúrral hárított. A kapus teljesítménye a BBC újságírójának is elnyerte a tetszését, Garth Crooks ugyanis beválogatotta a forduló csapatába. Fülöp Crooks szerint megelőzte Petr Cech-t és Chris Kirklandet is, ráadásul olyan játékosokkal került egy csapatba, mint Cristiano Ronaldo, Frank Lampard, Wayne Rooney és John Terry.

Továbbjutott Szávay Ágnes és Arn Gréta is az acapulcói tenisztorna selejtezőinek második fordulójába, ahol egymással kell majd megküzdeniük a főtáblára kerülésért. Szávay a svéd Johanna Larssont búcsúztatta, míg Arn a francia Olivia Sanchezt verte meg három szettben. Szávay Ágnes jól kezdte az összecsapást svéd ellenfelével szemben, hiszen az első játszmát könnyedén hozta 6:3-ra. A második szett elején - Szávay 1-0-s vezetésénél - Larsson feladta a találkozót, így a magyar klasszis 43 perc alatt jutott tovább a selejtezők második körébe. Arn Grétának már nem volt ilyen könnyű dolga Sanchezzel, aki rövidítésben megnyerte az első szettet. A második játszmában a magyar játékos nagyon elkapta a fonalat, és 6:1-gyel egyenlített. A döntő szettben is Arn koncentrált jobban, és végül 6:7, 6:1, 6:3 arányban nyerni tudott.

Menesztették a Budapest Honvéd vezetőedzőjét. A klub megköszönte Pölöskei Gábor eddigi munkáját és sok sikert kívántak neki a jövőben. Az új tréner kinevezéséig Csábi József irányítja majd az első csapat munkáját. A Honvéd nem teljesít valami fényesen az idei bajnokságban, az együttes jelenleg a 16 csapatos bajnokság 12. helyén szerénykedik, és a tavaszi nyitófordulóban 3-1-re kikapott az ősi riválistól, a Vasastól a Fáy utcában.