Foci vb 2022

2022.11.28. 19:00

Casemiro lökete döntött a dél-amerikaiak javára

A G-csoport, 2. fordulójában a hétfői harmadik meccs keretében Brazília - Svájc mérkőzést rendeztek.

DOHA, QATAR - NOVEMBER 28: Raphinha (11) of Brazil in action againstRicardo Rodriguez (13) of Switzerland during the FIFA World Cup Qatar 2022 Group G match between Brazil and Switzerland at Stadium 974 in Doha, Qatar on November 28, 2022. Serhat Cagdas / Anadolu Agency (Photo by Serhat Cagdas / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP)

Fotó: Anadolu Agency via AFP

Mindkét résztvevő győzelemmel kezdte a világbajnokságot, így biztos volt, hogy amelyik alakulat győz, az biztosan továbbjut a legjobb 16 közé. Túl sok kaput eltaláló lövést nem mutattak be a csapatok, vélhetően ebbe az is belejátszott, hogy sérülés miatt a dél-amerikaiaktól az elsőszámú sztár, Neymar hiányzott. A 64. percben Casemiro okosan passzolta oda a labdát Vinicius Juniornak, ő megindult a kapu irányába, majd ellőtte a labdát, ami a kapu jobb alsó sarkába vágódott. A VAR-vizsgálat azonban lest jelzett, így maradt a nulla-nulla. A 83. percben Casemiro 11 méterről a svájci kapu bal oldalába bombázott, így eldöntötte a mérkőzést (1-0), a brazilok tehát továbbjutottak a csoportból. ÉM

Brazília – Svájc 1–0 (0-0)
Doha, 974 Stadion, 43 649 néző. V.: Iván Barton (salvadori).
Brízalia: Alisson – Militao, Marquinhos, T. Silva, Alex Sandro (Telles, 86.) – Fred (Guimaraes, 58.), Casemiro, Paqueta (Rodrygo, 46.) – Raphinha (Antony, 73.), Richarlison (G. Jesus, 73.), Vinícius Jr. Szövetségi kapitány: Tite.
Svájc: Sommer – Widmer (Frei, 86.), Akanji, Elvedi, R. Rodríguez – Rieder (R. Steffen, 59.), Freuler, Xhaka – Embolo (Seferovic, 75.), Sow (Aebischer, 75.), Vargas (E. Fernandes, 58.). Szövetségi kapitány: Murat Yakin.
Gólszerző: Casemiro (83.).