Foci vb 2022

2022.11.23. 22:29

A kihagyott büntető sokba került

A belga válogatott egy góllal legyőzte a kanadai csapatot.

A labdarúgó világbajnokság szerdai napjának záró mérkőzésén Belgium – Kanada mérkőzést rendeztek. A F-csoport második meccsén a juharleveles együttes szerezhetett volna előnyt, ám 11-esből nem sikerült a kapuba találniuk, a 10. percben A. Davies lövését hárította Courtois. Ezzel a belga válogatott került lélektanilag előnyös helyzetbe, a félidő végén pedig gólelőnybe, ugyanis a 44. percben Batshuayi betalált. A második játékrészben a kanadaiak nagy erőket mozgósítottak az egyenlítő találat megszerzése érdekében, de az európai gárda magabiztosan verte vissza ellenfele kezdeményezéseit, és az elért győzelemmel a csoport élére állt.

F-csoport, 1. forduló

Belgium – Kanada 1-0 (1-0)

al-Rajján, 40 432 néző. V: Sikazwe (zambiai)

Belgium: Courtois – Vertonghen, Alderweireld, Dendoncker – Carrasco (Meunier, 46.), Witsel, Tielemans (Am. Onana, 46.), Castagne – De Bruyne, E. Hazard (Trossard, 62.) – Batshuayi (Openda, 78.). Szövetségi kapitány: Robert Martínez.

Kanada: Borjan – A. Johnston, Vitória, K. Miller – Hoilett (Larin, 58.), Hutchinson (I. Koné, 58.), Eustáquio (Osorio, 81.), Laryea (Adekugbe, 74.) – Buchanan (Millar, 81.), A. Davies – A. David. Szövetségi kapitány: John Herdman.

Gólszerző: Batshuayi (44.).

A csoport állása: 1. Belgium 3 pont, 2-3. Horvátország és Marokkó 1-1 pont, 4. Kanada 0 pont.