Steaua – CFR: Rangadó a javából

<p>Rangadóhóz illő hangulatban hatalmas iramban kezdődött a román labdarúgó élvonal 21. fordulójának rangadója: a Steauát hazai pályán – a várakozásonak megfelelően – 18 ezer szurkoló búzdította, a vendég Kolozsvári CFR pedig a 4. percben vezetést szerzett a Ghencea Stadionban.</p>

Az argentin Dubarbier lövése után a kapufáról pattant vissza a labda az érkező Trica elé, aki kapásból vágta a játkszert Zapata kapujába.

Ezután Ioan Andone edző legénysége elkövette azt a hibát, hogy a védelembe zárkozott. A Steaua játékosai pedig nem hagyhatták ki a lehetőséget, hogy „letámadják” a CFR védelmét. Egy mesteri védés után azonban Hirschfeld, a hatalmasat hibázott: a CFR kanadai hálóőre egy szögletrúgást követően saját kapujába küldte a labdát.

A második félidőben a Steaua kétmillió eurót érő csatára, Dayro Moreno szemfülse gólja után a hazaiak átvették a vezetést. Marius Lacatus edző dicséretére szóljon, hogy csapata nem zárkozott a védelemben, így az utolsó fél órában is egy kiélezett, jó iramú mérkőzést láthattak a nézők.

A végig félénken bíráskódó Alexandru Tudor a következő tíz percben két 11–es is adhatott volna a CFR–nek. Előbb a Steaua kolumbiai hálóőre, Zapata kaszálja el az egyedül kapura szabadúló Semedot, majd Culiot szedik le a 16–oson belül. A hajrában a CFR egyik játékosa viszont megúszott egy kiállítást, miután leöklözte a Steaua horihorgas védőjét, Goiánt. Ovidiu Petre viszont a hosszabítás első percében megadta a kegyelemdőfést, ezzel 3–1–re győzött a Steaua, így ismét nyított a bajnokság végkimenetele.

„Lehet nem rúgtuk volna be a 11–est, ezért nem akarom vádolni a bírót az eredmény szándékos befolyásolásával. De kétszer is ezt az ítéletet kellett volna adja. Amúgy végig a mérkőzésen nagyon alacsony színvonalon bíráskódott. Nem megengedhető az ilyesmi. Másrészt a gólkat saját hibánkból kaptuk” – nyilatkozott a mérkőzés után Ioan Andone. A CFR elnöke, Iuliu Muresan azonban már nem volt ilyen diplomatikus: „Gigi Becali minket vádol azzal, hogy »megvásároljuk« a meccseket. Ha mi ezt teszük, akkor ezt a bíráskodást minek nevezzük? Még azt is fontolóra veszem, hogy benyújtom felmondásomat az elnöki tisztésgből. Semmibe veszik munkánkat” – panaszolta Muresan.

I. Liga, 21. forduló

Ceahlăul Piatra Neamţ – Konstancai Farul 0–1

Gól: Schiopu (7. perc)

Besztercei Gloria – FC Vaslui 0–0

Kolozsvári U – UTA 2–2

g.: Silvasan (11., 50.), illetve Baltoi (35.), Amoreirinha (62)

Dacia Mioveni – Dinamo 1–2

g.: I. Savu (90+1.), illetve Zicu (56.), Bratu (83.)

Steaua – Kolozsvári CFR 3–1

g.: Hirschfeld (26 – öngól), Dayro Moreno (55.), Ov. Petre (92.), illetve Trica (4.)

Hétfőn: Temesvári Stiinţa – Unirea Urziceni (20.30, Kanal D).

1. Kolozsvári CFR         21        15        4          2          37–16   49

2. Rapid                          21        13        5          3          34–16   44

3. Steaua                        21        12        5          4          24–13   41

4. Urziceni                      20        11        6          3          25–14   39

5. Dinamo                      21        11        5          5          34–20   38

6. Temesvár                  20        11        5          4          40–28   38

7. Vaslui                         21        9          8          4          32–20   35

8. Beszterce                  21        8          5          8          24–28   29

9. Otelul                          21        8          2          11        29–39   26

10. Poli Iasi                    21        6          5          10        23–28   23

11. Craiova                     21        7          2          12        21–29   23

12. Buzau                        21        6          5          10        22–35   23

13. Farul                          21        5          6          10        12–23   21

14. Ceahlaul                   21        6          2          13        20–29   20

15. Mioveni                      21        5          5          11        19–29   20

16. UTA                            21        4          7          10        19–27   19

17. Kolozsávri U             21        2          9          10        25–35   15

18. Pandurii                    21        3          6          12        20–31   15