boon-sportoldal

2017.10.25. 23:14

Magyar Kupa: Búcsúzott a Mád, a Putnok és a Mezőkövesd is

Mád, Mezőkövesd, Putnok - A keddi három továbbjutó borsodi csapatot szerdán nem követték újabbak a labdarúgó Magyar Kupa legjobb 32 közé jutásáért zajló párharcai során.

Labdarúgó Magyar Kupa: a legjobb 32 közé jutásért

Mád FC – Békéscsaba 1912 Előre 1-4 (0-2)

Mád, 400 néző. V.: Szilágyi S.

Mád FC: Giák (Czakó, 70.) – Gáll, Kramcsák, Bodnár, Balog – Janikó, Bakos (Szűcs M., 67.), Potyka, Bohus – Szűcs Á., Moroncsik (Godzsák, 76.). Csapatvezető: Szűcs Ádám.

Békéscsaba 1912 Előre: Rybansky – Birtalan (Gránicz, 64.), Eszlátyi, Nagy I. (Király, 55.), Urbin – Tóth D. (Ilyés, 55.), Szalai – Babinyecz, Kiss L., Viczián – Dlusztus. Vezetőedző: Boér Gábor.

37. perc: Eszlátyi 14 méterről, nagy erővel a kapu közepébe lőtt, 0-1.

44. perc: Tóth D. a kifutó Giák mellett 12 méterről a kapu bal oldalába helyezett, 0-2.

47. perc: Szöglet utáni kavarodás után Birtalan jobbal, 16 méterről a kapu bal oldalába talált, 0-3.

54. perc: Bakos hosszú szóló után az ötös sarkából, ballal, 10 méterről a jobb sarokba bombázott, 1-3.

63. perc: A bal oldalról középre passzolt labdát Viczián 5 méterről a jobb sarokba lőtt, 1-4.

Jók: az egész csapat, ill. Tóth D., Szalai, Eszlátyi.

Szűcs Ádám: – Voltak szép jelenetek, de a két osztálykülönbség kijött a csapatok között. Gratulálok a sportszerű vendégeknek a továbbjutáshoz, a szurkolóink előtt le a kalappal, mert igazi kupahangulatot varázsoltak a pályára.

Boér Gábor: – Kulturáltan futballozó csapatot ismertünk meg a hazaiakban. Sportszerű mérkőzést játszottunk, örülök a továbbjutásnak. Sok sikert a Mádnak a bajnoksághoz.

Továbbjutott: Békéscsaba 1912 Előre.

Putnok FC – Dorogi FC 1-3 (0-2)

Mucsony, 150 néző. V.: Takács.

Putnok FC: Tóth A. – Bodnár, Tóth Sz. (Sápi), Balogh, Katona B. – Bocsi, Icsó (Madarász), Illés (Zimányi Á.), Csicsvári – Zimányi A., Csirszki. Edző: Koszta Péter.

Dorog: Vajda – Nagyházi, Füredi, Sitku, Berkó – Hauser, Kovács D. – Göblyös (Izsó), Grabant (Hartyán), Kamarás – Simon (Ungvári). Edző: Schindler Szabolcs.

16. perc: A bal szélen Göblyös jutott el az alapvonalig, majd beadott a kapu elé, ahol az érkező Simon 8 méterről a jobb alsó sarokba helyezett, 0-1.

20. perc: Jobb oldali kontratámadás végén Kamarás középre adott, a labda Simonhoz került, aki a bal alsó sarokba rúgta a labdát, 0-2.

75. perc: Balogh a bal oldalvonalról átívelte a vendégkapus felett a labdát, 1-2.

88. perc: A hazaiak kapusa, Tóth A. a tizenhatoson kívül kézzel ért a labdához, amiért piros lapot kapott.

90. perc: Jobb oldali beadás után Berkó fejelt a hálóba, 1-3.

Jók: Balogh, Csirszki, ill. Kovács D., Simon.

Koszta Péter: – Adtunk egy félidő előnyt, a második játékrészben visszajöttünk a meccsbe, de óriási ziccereket hagytunk ki.

Schindler Szabolcs: – Az első félidőben nagyon jól játszottunk, a másodikban visszavett a csapat. Egy nagyon jó együttes ellen megérdemelten jutottunk tovább.

Továbbjutott: Dorogi FC.

Gyirmót FC Győr – Mezőkövesd Zsóry FC 2-1 (1-1, 1-1, 2-1) – hosszabbítás után

Gyirmót, 500 néző. V.: Kovács J.

Gyirmót FC Győr: Rusák – Nagy P., Présinger, Stieber (Szegi, 82.), Lengyel – Paku (Jano, 107.)– Czár, Sebastian, Lázár P., Kiss M. – Sandal (Varga P., 89.). Vezetőedző: Ladislav Molnár.

Mezőkövesd Zsóry FC: Dombó – Farkas D., Szeles, Szalai A. (Hudák, 46.), Fótyik – Tóth, Murai – Brasen, Majtán, Köböl (Keita, 44.) – Novák (Veselinovic, 70.). Vezetőedző: Kuttor Attila.

27. perc: Tóth B. ívelt fel remekül, középen Novák emelkedett a legmagasabbra és 10 méterről fejelt a bal alsó sarokba, 0-1.

35. perc: Stieber 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-1.

95. perc: Bal oldali Kiss Máté szabadrúgás után Dombó védett, a partjelző azonban jelezte, hogy a labda túlhaladt a gólvonalon, 2-1.

Jók: az egész csapat, ill. Brasen, Tóth B.

Ladislav Molnár: – Gratulálok a csapatnak, továbbjutásunk megérdemelt.

Kuttor Attila: – Ezen a meccsen nem a jobbik csapat jutott tovább. Nem játszottunk rosszul, jelen helyzetünkben amit lehetett, kihoztuk a meccsből. A második félidő végén eldönthettük volna a továbbjutást, de ziccereket hibáztunk és végül egy vitatható gól döntött, ugyanis nem biztos, hogy bent volt a labda teljes terjedelemben. Dolgozunk tovább és szeretnénk a bajnokságban javítani.

Továbbjutott: Gyirmót FC Győr.