boon-sportoldal

2017.04.18. 21:29

Békés vs. DVTK-Volán I. - Ugyanúgy döntetlen, mint az első meccsen

Miskolc - Idegenben játszott a DVTK-Volán férfi asztalitenisz-­együttese az Extraligában.

A férfi Extraliga hét végi fordulójában a Békés otthonában vendégszerepelt a diósgyőri gárda, amelyen Széll, Molnár I. és Reinholds fogott ütőt, míg a házigazdánál a Szabó K., Kiss D., Kovács J. trió. A párost a hazai együttes nyerte, aztán az első egyesben, az ötödik játszmában a lett válogatott Reinholds már 10:5-re is vezetett, de innen kikapott (2-0). A következő két meccset a DVTK hozta, Széll és Molnár révén (2-2), aztán azonban Kiss a döntő szettben jobbnak bizonyult Széllnél (3-2). A Szabó-Reinholds találkozón a miskolci játékos visszahozta a reményt (3-3), sőt Molnár túllépett Kovácson (3-4). Széll öt menetben bukott el Szabóval szemben (4-4), később pedig Kiss nagy csatában verte Molnárt (5-4). Az utolsó, sorsdöntő mérkőzésen a két „hármas” játékos játszott egymással. A vendégpingpongosnak, Reinholdsnak nem remegett meg a keze, így – az ősz után – a két gárda ismét döntetlent játszott egymással (5-5).