boon-sportoldal

2016.10.13. 10:46

Négyszázötvenen vetélkedtek Miskolcon

Miskolc - Vasárnap rendezték Miskolcon az Avas Kupa–Csordás József karate-emlékversenyt.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Karate Szövetség és a Justitia Fuji-­Yama SE az egyetemi körcsarnokban közösen tartotta az Avas Kupa és 10. Csordás József nemzetközi emlékversenyt. A jubileumi megmérettetésen 63 kategóriára lehetett nevezni a 6 évesektől a szenior korosztályig, vagyis a 35 éven felülieknek is lehetőségük nyílt az éremszerzésre.

Négyszázötvenen

A versenyt dr. Mészáros János, a Magyar Karate Szakszövetség elnöke, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke nyitotta meg azokkal a szavakkal, hogy a rendezvény az emlékezésről és a szeretetről is szól. Vendég volt a fiatalon elhunyt Csordás József családja, özvegye, Andrea, valamint gyermekei, Ádám és Dávid is. A nevezők száma meghaladta a 450-et: 26 hazai és 9 külföldi, többségében magyar egyesület képviseletében küzdöttek a karatékák a dobogós helyezésekért.

A korábbi évek hagyományaihoz igazodva idén is jutalmazták a legjobb női (Mihályvári-Farkas Nikolett, UTE-Kaisei, 2 arany), valamint férfi (Matus Mamák, Keido Szlovákia, 2 arany, 1 ezüst) versenyzőt is. A legeredményesebb külföldi klub a sepsiszentgyörgyi Sport All Egyesület 13 arany-, 7 ezüst- és 5 bronzéremmel lett, míg a hazai egyesületek között ismét a Balatonlellei Spirit KSE lett az első 8 arany-, 5 ezüst- és 9 bronzéremmel. A megyei vonatkozású egyesületi rangsorban 4. lett Renraku-Ryu KSE (5 arany, 2 ezüst, 5 bronz), míg a Justitia Fuji-Yama SE (3 arany, 6 ezüst, 12 bronz) a 6. helyen végzett. A serlegkülöndíjakat a Decathlon jóvoltából ajándékkártyák is kiegészítették.