boon-sportoldal

2012.01.20. 21:32

MJJSE: Vasárnap is a Ferencvárost fogadják

Véget ért a jégkorong MOL Liga alapszakasza, következik a rájátszás.

Véget ért a jégkorong MOL Liga alapszakasza, következik a rájátszás.A jégkorong MOL Liga alapszakaszának utolsó meccsét a Miskolci Jegesmedvék JSE együttese játszotta a Ferencváros ellen, Miskolcon. A találkozó előtt az volt a kérdés, hogy a vasárnap kezdődő rájátszásban ismét egymás ellen meccsel-e a két együttes. Az már a kezdés előtt is biztos volt, hogy az MJJSE a harmadik helyen zárja az alapszakaszt, az FTC a negyedik helyét – és ezzel együtt a vasárnapi, miskolci fellépését, vagyis a Brassóba utazás elkerülését – úgy tudta volna bebiztosítani, ha az alapszakasz zárásán pontot szerez. Persze a zöld-fehéreknek ennyi sem kellett volna, ha a Steaua nem győzi le a Csíkszeredát pénteken este.

Az elején

Biztosra akartak menni a ferencvárosiak, így a 3. percben vezetést is szereztek Kiss G. révén, a kapuban ezúttal Gyenessel kezdő Macik ellen. Az előnyüket a harmad végéig őrizték, mert a hazaiak a legnagyobb ziccereket is kihagyták, például emberfórban Saluga, emberhátrányban pedig Fodor. Az MJJSE két kimaradt emberfórja után, a második harmad elején a harmadikat már gólra váltották, Saluga passzát Bonar küldte a ketrecbe a 25. percben (1-1). A folytatásban nagy nyomás alatt tartotta az MJJSE a vendégek kapuját, és amikor nem Racko kapus akadályozta meg a gólt, akkor éppen az üres kapuba sem tudtak betalálni a fekete mezesek. A játékrész hajrájában, amikor már nagyon úgy tűnt, hogy kivédekezik egy emberhátrányt a miskolci gárda, Heikkinen talált a kapuba úgy, hogy a korong Gyenes hátáról pattant a gólvonal mögé. A válasz egy percen belül jött, a 40. minutában Dubek dolgozta le a hátrányt (2-2).

Fontos volt a Fradinak a pontszerzés, ez látszott a játékukon a harmadik harmad elején. Ennek eredményeként a 47. percben Jánosi távoli bombája akadt be (2-3), nem sokkal azelőtt, hogy Bukarestben megszerezte a győzelmet a Steaua. Ekkor már tudott volt, hogy az FTC-nek egy pont minimum kell ahhoz, hogy elkerülje a Brassóba utazást, és mivel győzelemre álltak, ez nem volt akkora veszélyben. Igaz, az MJJSE nagyon dolgozott az egyenlítésen. Ezt az 58. percben, emberfórban sikerült elérnie, Saluga volt az, aki beverte a harmadik Maci gólt (3-3). Ezután a rendes játékidő végén az FTC még elpackázott egy emberelőnyt, de a hosszabbítást már abban a tudatban kezdték a csapatok, hogy vasárnap este ugyanitt ismét találkoznak. A túlóra nem tartott sokáig, a ráadásból egy perc sem telét el, mikor Nagy G. végigvitte a korongot, és kapuba küldte, véget vetve ezzel a mérkőzésnek.

Miskolci Jegesmedvék JSE – Ferencvárosi TC 4-3 (0-1, 2-1, 1-1, 1-0)

Miskolc, 1300 néző. V.: Varjú, Németh M., Gangel.

Miskolci Jegesmedvék JSE: Gyenes – Chmelo, Láda P., Rafaj (1), Fodor, Dubek 1 – Jarábek (1), Svasznek, Bonar 1, Sijka, Saluga 1 (1) – Budai R., Lindgren, Szilágyi, Ritó, Nagy G. 1 – Urbán, Orosz, Miskolczi, Popovics, Túróczy – Budai K. (k). Edző: Greg Lindqvist.

Ferencvárosi TC: Racko – Hietamaki, Géczi, Sivonen, Heikkinen 1, Fekecs – Székely Mádai, Hoffmann, Bontovics, Rosztocsil, Jánosi 1 – Lévai, Wéber, Berta (1), Hegyi, Kiss G. 1 – Vecaj, Schellin, Molnár Á., Cergő (k). Edző: Borbás Gergely.

Kiállítások: 16 perc, illetve 16 perc.

Greg Lindqvist: – Mindig nehéz feladat motiválni a játékosokat, amikor tudják, hogy nincs tét. Ma hullámzóan játszottunk, voltak jó és rossz periódusaink, de örülök, hogy a végén nyertünk. Most már teljes erővel a vasárnapi és hétfői rájátszás meccsekre készülünk.

Borbás Gergely: – Izgalmas meccset láthatott a közönség, a lényeg, hogy amiért jöttünk elértük, az 1 pontot megszereztük. Várjuk a vasárnapi folytatást.

8. Újpesti TE 35 3 - 1 31 82-214 10

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak.

Az 1-2. helyezettek az elődöntőbe jutottak, a 3-6. helyezettek a negyeddöntőben folytatják, a 7-8. helyezettek nem jutottak be a rájátszásba.

A negyeddöntő párosítása (két győzelemig)

2012.01.22., vasárnap, 18.00: Miskolci Jegesmedvék JSE – Ferencvárosi TC (Miskolc) és Corona Fenestela Brasov – Steaua Rangers (Brassó)

2012.01.23., hétfő, 19.00: Miskolci JJSE – Ferencvárosi TC (Miskolc) és Corona Fenestela Brasov – Steaua Rangers (Brassó)

2012.01.26., csütörtök, 19.00: Ferencvárosi TC – Miskolci Jegesmedvék JSE (Budapest, ha szükséges) és Steaua Rangers – Corona Fenestela Brasov (Bukarest, ha szükséges)