boon-sportoldal

2012.01.08. 20:10

Brassó és Bukarest: kettőből semmi

A romániai túra második meccsét elveszítette az MJJSE jégkorongcsapata.

A romániai túra második meccsét elveszítette az MJJSE jégkorongcsapata.Vasárnap délután Bukarestben, a Steaua Rangres csapatának vendége volt a jégkorong Mol Ligában a Miskolci Jegesmedvék JSE együttese. A Macik ebben a szezonban egyszer már megégették magukat a román fővárosban (3-1-re kaptak ki), és úgy tűnt, hogy most sem lesz könnyű dolguk. Túl azon, hogy a Steaua feljövőben van, egyre jobb formában játszanak a bukarestiek, az MJJSE védő gondokkal küzd, a hátsó sorban jelenleg kevés a jó teljesítményre képes, egészséges hokis.

Igazolta ezt a vasárnapi, bukaresti meccs első játékrésze is, amely gyors hazai góllal kezdődött, igaz Krug 3. minutában szerzett találatára Saluga még ugyanebben a percben válaszolt (1-1). A 7. percben egy emberelőnyös helyzetet kihasználva azonban ismét a Steaua vezetett Persson góljával, majd tíz perccel később az előző két hazai gólt előkészítő Poznik vette be Budai K. kapuját (3-1).

Közelebb kerültek

Nem adta fel az MJJSE, a kétgólos hátrány ledolgozása volt a célja a vendég csapatnak. Ennek eredményeként, a második harmad derekán, a 33. percben Saluga második gólját szerezte, amikor egy létszámfölényes lehetőséget használt ki az MJJSE. Nem sokkal később egy emberhátrányos helyeztet védekezett ki a miskolci gárda, de a döntés az utolsó játékrészre maradt.

A harmadik húsz percben órási csata dúlt a jégen, az egyenlítő találat érdekében rohamozott az MJJSE, de az 50. percben Persson volt az, aki utolérte Salugát, kétgólosra növelve ezzel nem csak saját proukcióját, hanem a két csapat közötti különbséget is (4-2). Három perc volt hátra a meccsből, amikor az MJJSE edzője időt kért, és ezt követően kapus nélkül folytatták a vendégek, a remélt egyenlítés érdekében, az amúgy is emberfórban játszó miskolciak. De a létszámelőny csak három másodpercig tartott, mert bottal akasztásért Sijkát küldték ki. Két perccel a vége előtt eldőlt a meccs, Persson belőtte a bukarestiek ötödik gólját a kapus nélküli miskolciaknak. Az örömködés helyett Konstandi úgy ünnepelt, hogy odakorcsolyázott a miskolci kispad elé, és beszólt és bemutatott az ott ülőknek. Ebből kerekedett ki egy nagy dulakodás, mindkét oldalon 3-3 játékos kapott büntetést emiatt.

Mivel a MOL Liga harmadik helyéért hajtó brassóiak legyőzték az Újpestet vasárnap, így megelőzték a negyedik pozícióba visszacsúszó MJJSE-t.

Erősítés

Két játékos leigazolását tervezi az MJJSE csapata a MOL Liga hajrájában, immár a rájátszásra gondolva. Mivel védő poszton meglehetősen rosszul állnak a Macik, valószínűleg ezt szem előtt tartva szerződtetnek játékosokat. A lapunkhoz eljutott információk alapján az újak egyike a 161-szeres magyar válogatott, 9-szeres magyar bajnok, a 36 éves Svasznek Bence, aki pályafutása során megfordult már a Ferencváros, az Alba Volán, a Budapest Stars, a Vasas és az Újpest csapataiban is, ebben az idényben ez utóbbi klubban játszott.

Steaua Rangres – Miskolci Jegesmedvék JSE 5-2 (3-1, 0-1, 2-0)

Bukarest, 200 néző. V.: Iliescu, Burtucel A., Burtucel M.

Steaua Rangers: Shamygin – Dumitru, Poznik 1 (2), Lusneac, Nicolescu, Timaru (1) – Berdila, Pysarenko (1), Persson 3, Barulin, Krug 1 (1) – Kostandi, Mastaleriu, Munteanu, Pascaru, Stefan – Oprea, Marcus, Kati (k). Edző: Alexe Nelu.

Miskolci Jegesmedvék JSE: Budai K. – Chmelo, Budai R., Saluga 2, Lindgren, Dubek – Orosz, Urbán, Fodor (1), Rafaj, Sijka – Láda P., Popovics, Túróczy, Ritó, Szilágyi (1) – Kiss B. (k). Edző: Greg Lindqvist.

Kiállítások: 23 perc+20 perc végleges fegyelmi (Munteanu)+25 perc végleges kiállítás (Konstandi), ill. 29 perc+10 perc fegyelmi (Lindgren)+20 perc végeleges fegyelmi (Popovics).

Alexe Nelu: – Az első harmad jó játéka, és a végjátékban mutatott tartásunk eredményezte a sikert.

Greg Lindqvist: – Sajnos, a védekezésünk ma nem volt olyan hatékony, mint pénteken, Brassóban. Miközben elkerülhető gólokat kaptunk, a helyzetkihasználásunk megint rossz volt. Meghatározó játékosaink hiánya megint érződött, kevesen voltunk. A jövő héttől azonban remélem már teljes csapattal, jobb teljesítményre leszünk képesek.