boon-sportoldal

2010.10.16. 19:47

Nagy csatában kapott ki a Vegyész

<p>Idegenben szenvedett vereséget a Vegyész RC-Kazincbarcika a férfi röplabda Extraligában.</p>

A borsodiak szombaton az alapszakasz negyedik fordulójában Kecskeméten léptek pályára, és ami már a meccs elején biztos volt, hogy az egyik gárda elszenvedi első vereségét a mostani szezonban. Az első szettben alaposan belekezdett a házigazda, stabil játékot nyújtva fokozatosan elléptek ellenfelüktől és állandósult 4-5 pontos előnyük. Csaláék ebben az időszakban védekezésben is remek teljesítményt nyújtottak, így megszerezték a vezetést.

A második játékban látványosat változott a játék képe, köszönhető volt ez annak, hogy a Vegyész magára talált, és szemre is tetszetős és eredményes játékkal felőrölték a Kecskemét ellenállását és sima „részgyőzelmet” aratva egyenlítettek.
Ez a tény és Karagics Mátyás alaposan felrázta a vendéglátókat a harmadik játszmára, hiszen ekkor ismét Rapiék akarata érvényesült, és hiába küzdött a VRC, nem tudták megakadályozni, hogy újra vezetést szerezzen a Kecskemét.

A negyedik szett szoros csatát hozott, de lépéselőnyben mindig Kovácsék voltak. Nem remegett meg a kezük és a kiélezett küzdelemben ismét egyenlítettek azaz jöhetett a mindent eldöntő ötödik felvonás, melyben gyorsan 4-1 lett az állás, de szívós munkával felzárkóztak Szalaiék. A hazaiaknál ekkor Hatvani volt elemében, és mindkét csapat eldönthette volna a maga javára a meccset, ami a végén a Kecskemétnek sikerült.

KALO-MÉH Kecskeméti SE – Vegyész RC-Kazincbarcika 3:2 (19, -15, 19, -21, 21)
Kecskemét, 200 néző. V.: Hóbor, Mezei.
Kecskemét: Farkas, Bokor, Hatvani, CSALA, Dorcsák, RAPI. Edző: Szabó (liberó), Somodi. Edző: Karagics Mátyás.
Vegyész RC-Kazincbarcika: Lehóczky G., Juhász, LEHÓCZKY L., KOVÁCS, Gulyás, Szalai. Csere: SZÁNTAI (liberó), Dudás, Lónárt. Edző: Dudás András.
Karagics Mátyás: – Nagy és változatos csatában értékes győzelmet arattunk.
Dudás András: – Sok ilyen hőfokú találkozó kellene, de ilyen mérkőzést játékvezetői hiba nem dönthet el. Sajnálom hogy nem sikerült nyernünk mert benne volt a meccsben.