<p>A salakmotoros lengyel I. ligában a 3. fordulóban a lengyel köztársasági elnök halála miatt elhalasztott Speedway Miskolc – Lotos Wybrzeże Gdańsk összecsapást rendeztek Miskolcon, a népkerti salakarénában vasárnap 17.30-tól. A viadalról élőben tudósítunk a Borsod Online-on!</p>

34 : 55
Lotos Wybrzeże Gdańsk

15.
Szatmári László 1

Magosi belehúzta a motorját Gafurovba és el is esett, ezért őt kizárták, nélküle indítják újra a futamot.

A jól rajtoló Szatmárit végül mindkét gdanski megelőzte, és hetedik alkalommal is kettős sikerrel zártak a látogatók

34 : 55

1 : 5

Matej Kus 3
Magosi Norbert w
Renat Gafurov 2

14.
Dawid Stachyra 3Ez a futam is kettős vendégsikerrel ért véget, jelentős fölénnyel.

13.
Aleksander Conda 0Magosiba volt annyi, hogy meg tudta előzni Kust, de gafurov ezúttal sem hibűzott, Conda pedig csak a 4. lett. Eldőlt, hogy a meccset a vendégek nyerik.

Damian Sperz w

Szatmári bukott, mert Hlib ráhúzta a motorját, így utóbbi versenyzőt kizárták az újrarajtolásból.

Sperz az első kanyarban az élen állva megborította Szatmárit, aki az eséssel Tabakát is elsodorta, mind a két miskolci a palánkban kötött ki, így a gdanskit kizárták. Egyelőre mind a két miskolci versenyzőt ápolják, kérdéses, hogy folytatni tudják-e.

30 : 41

5 : 0

Tabaka József 3
Paweł Hlib w
Szatmári László 2

11.
Samo Kukovica 0Magosinak volt esélye arra, hogy a 2. helyen végezzen, de Jonassonnak sikerült őt megelőznie és mivel Stachyra elsőségét senki nem veszélyeztette, ötödször a maximális sikert érte el a Gdansk.

25 : 41

1 : 5

James Wright >>> Magosi Norbert 1
Dawid Stachyra 3

10.
Damian Sperz 2A nap negyedik kettős győzelmét aratta a vendégcsapat: Gafurov 3. futamát is megnyerte, a miskolciak részéről Szatmári csípett el egy pontot.

24 : 36

1 : 5

09.
Matej Kus 2

A 2. kanyarig ért el a verseny: Szatmári esett el, bár úgy tűnt, hogy Stachyra miatt, mégis a miskolcit zárták ki a versenyből.

Rövid szünet következett Szatmári kizárása után, melynek során azt próbálták kideríteni, hogy Kus megszegte-e a tankolási szabályokat, magyarán, hogy a sajat hozott üzemanyagát töltötte-e be motorját, a szabályokat ezzel megszegve. A megismételt rajtnál mindenesetre ő is ott lehetett.

Magosi csatázott magányosan és a 3. helyről küzdötte fel magát az élre és kitűnő motorozással besöpörte a futamgyőzelmet.

23 : 31

3 : 3

Samo Kukovica >>> Szatmári László w
Dawid Stachyra 1
Magosi Norbert 3

08.
James Wright >>> Szilágyi Tamás 0A vendégek ezúttal is jól rajtoltak, Tabakának rövid időre ugyan sikerülte beékelődnie közéjük, de Jonasson vissza előzte őt, Hlib pedig a leggyorsabbnak bizonyult, így újabb kettős gdanski siker született.

20 : 28

1 : 5

Tabaka József 1
Paweł Hlib 3

07.
Magosi Norbert 1Az elején Gafurov és Sperz remekül "összemotoroztak", Magosi ugyan végigszorongatta a 3. helyen haladva az előtte álló Sperzet, de az újabb kettős vendégsikert nem sikerült megakadályoznia.

19 : 23

1 : 5

Samo Kukovica 0
Damian Sperz 2

06.

A 3. körben a második helyért küzdő Wright nekiment a palánknak, félbe kellett szakítani a versenyt, a vezetőbíró kizárta az újraindításból a balesetet szenvedett miskolcit.

Tabakának kellett volna kivágnia a rezet, azonba nem sikerült neki, Stachyra nyert Kus előtt, ez volt a nap első kettős lengyel futamsikere.

18 : 18

1 : 5

Matej Kus 2
James Wright w

05.
Aleksander Conda 0Szatmári sikerével ért véget ez a futam, Hlib defekt miatt az első körben kiállt, Jonassonnak a 3. helyről indulva csak Condát sikerült befognia.

17 : 13

4 : 2

Paweł Hlib d
Szatmári László 3

04.
Renat Gafurov 3Tabaka az élen motorozott az első kanyar után, egészen a végéig, mígnem az őt folyamatosan támadó Gafurov a célvonalnál meg nem előzte. Érdekesség, hogy a lengyel fiú észre sem vette a kockás zászlót és még egy körön át izomból húzta a gázt, mikor a többiek, például a 3. helyen célba érő Wright már a depóban volt.

13 : 11

3 : 3

James Wright 1
Damian Sperz >>> Mateusz Lampkowski 0
Tabaka József 2

03.
Szatmári László 1Stachyrát szalagérintés miatt kizátták, így ő nem vehet részt az újraindításnál.

Kus jó rajtjával maga mögé húzta a két hazai versenyzőt, Conda és Szatmári sem tudta őt megszorítani, így döntetlenre végződött ez a menet.

10 : 8

3 : 3

Dawid Stachyra w
Aleksander Conda 2
Matej Kus 3

02.
Tabaka József 3Ez is hazai futamsikerrel zárult: Tabaka nagyon megverte a két gdanski fiút, Szilágyi pedig végig ment a pályán és negyedikként ért célba, messze lemaradva a lengyelek mögött.

7 : 5

3 : 3

Damian Sperz 1
Szilágyi Tamás 0
Mateusz Lampkowski 2

01.
Paweł Hlib 0Magosi a rajtnál beragadt, de fél kör alatt az élre motorozott és nem is engedte át ezt a helyet senkinek, míg csapattársa Kukovica a 3. helyen jól tartotta maga mögött Hlibet, így hazai sikerrel kezdődött az összecsapás.