boon-sportoldal

2010.04.25. 17:22

„Se hit, se becsület”

<p>A Budapest Bank Ligában a 9-12. helyért zajló rájátszás második fordulójában a DKSE férfi kézilabda csapata a Mezőkövesdi KC otthonában vendégszerepelt.</p>

Lendületes játékot hozott az első negyedóra, ebben az időszakban potyogtak a gólok. A hazaiak többször is két találattal vezettek, de közben ziccereket hibáztak, így nem tudtak elhúzni. Bécsi és Papp volt elemében, ketten tízszer vették be a Debrecen hálóját és a szünet előtt ötgólos előnyt szerzett a jól küzdő MKC a bennmaradás szempontjából fontos mérkőzésen. A második félidőben többször leindítottak a kövesdiek, akik pár perc alatt nyolcgólos előnyt csikartak ki, s végül 9 találattal, 38–29-re bizonyultak jobbnak a debrecenieknél.

Mesterszemmel

Rosta István: – Amióta én vagyok az edző Kövesden, most játszott legjobban a csapat.

Bíró Imre: – Se hit, se becsület…

Tények

Mezőkövesd–DKSE-Hotel Lycium 38–29 (19–14)

Mezőkövesd, 800 néző, vezette: Medve, Nagy L.

Mezőkövesd: Józsa – PAPP 8, Milicsevics 2, BÉCSI 6/2, Bajorhegyi, JUHÁSZ K. 5, JUHÁSZ Z. 7. Csere: Szabó P., Kőrizs (kapusok), Nyeste 2/1, Rácz 4, Molnár F. 2, Lezák 1/1, Zele 1. Edző: Rosta István

DKSE: Nahaj – GÚNYA 6, PADLA 6, Szabó Cs., Hímer 3, Lókodi 4, PÁLOS 6/3. Csere: Lencsés (kapus), Hornyák 4, Sipos, Pető, Darvay, Balázs, Szabó R. Edző: Bíró Imre

Kiállítások: 8, illetve 8 perc

Hétméteresek: 6/4, illetve 3/3

Az eredmény alakulása. 10. p: 6–4. 11. p: 6–6. 15. p: 8–9. 22. p: 13–10. 27. p: 16–12. 37. p: 25–17. 48. p: 30–20