Magosi magasan a Macik legjobbja volt a szerbek ellen

Miskolc - A DVTK Jegesmedvék gárdája bőkezűen visszavágott a belg­rádiaknak a legutóbbi hazai vereségért. A mérkőzést Leisztinger Tamás is a helyszínen szurkolta végig.

A szombat esti Mol Ligás mérkőzés kezdésekor még kevesen voltak a lelátókon, talán a rendkívüli időjárás tartotta távol a hokikedvelőket az összecsapástól.

Két gyors gól

A 3. percben Sakaris úgy 5 centiméterre volt a góltól, aztán nem sokkal később már Magosi és Pavuk tanári módon hozta össze a vezetést. Akciójukban volt szóló, majd lefordulás, kivárás, lehetetlen szögből való célzás, utóbbit Magosi mutatta be, aki az elfektetett Rankovic mögött találta meg a rést (1-0). A mondás szerint addig kell ütni a vasat, amíg meleg, ennek jegyében 58 másodperccel később Tóth A. közelről belőtte a szokásos, „tóthos” gólját (2-0). Rankovic ütést kapott a homlokára, jegelték, de a biztonság kedvéért nem folytatta, Trifonov állt a helyére, közben percekig állt a játék. A 8. percben kettős emberfórba kerültek a piros-fehérek, és játszi könnyedséggel növelték előnyüket: Pavuk a ketrec jobb oldala mellett megszimatolta, hogy bejátszást kap, a védő Láda B. kiszúrta a helyzetet, így csatártársának csak az ítéletvégrehajtás maradt (3-0). A 10. percben az ifjú Sági is feliratkozott a góllövők közé (4-0), és Belgrád vára már ekkor elesett. Időt kértek a szerbek, de ezt inkább csak alibiből tették, hiszen mesterüknek bizonyítania kellett, hogy nem aludt el a kispadon. Turcotte és Tóth A. páros büntetésének letelte után Tóth A. ugrott ki, de ziccerét kivételesen eltolta. A 19. percben Colin büszkélkedhetett azzal, hogy videózásra késztette a vezetőbírákat, akik számára kedvezően döntöttek (5-0). Az első harmad végén szakember és laikus egyaránt azt kérdezte, hogy ettől a Belg­rádtól miként tudott néhány hete itthon kikapni a Jegesmedvék gárdája.

Mint a szovjetek

A 26. percben szépségdíjas találattal jutott el a fél tucatig a Jegesmacik együttese. Pavuk, Magosi és Láda B. olyan csiki-csukit adott elő, mint egykor a szovjet válogatott felejthetetlen trojkája: Harlamov, Petrov és Mihajlov. A 33. percben jött a hetedik is, ezt a bombaformában lévő, higanymozgású Magosi némi cicázás után közelről vágta a hálóba (7-0). Felbillent a pálya, azt is írhatnánk, hogy osztálykülönbség volt a két csapat között, már ha lennének fokozatok a Mol Ligában.

A harmadik húsz perc elején addig szívóskodtak a belgrádiak, amíg Saliji összehozta becsületgóljukat (7-1), de válaszként hamar jött Sági bal oldali nagy bombája (8-1). A 49. percben Tóth A. bevitte a kegyelemdöfést (9-1), majd örömhokival ért véget a „visszavágó”.

Leisztinger: ,,Ha leigazoljuk Portisch Lajost”

Az összecsapást megtekintette Leisztinger Tamás, a DVTK háttértulajdonosa, akitől a VIP-ben először azt kérdeztük, hogy miért éppen ezt a gyenge ellenfelet nézte ki magának.

– Itt voltam a Palotaszállóban és nagy hó ide, közlekedési nehézségek oda, huszonöt perc alatt beértem a jégcsarnokba.

A nagyvállalkozóról köztudott, hogy egykor négy évig volt a Magyar Sakkszövetség elnöke, így gratuláltunk neki a DVTK NB I-es sakkcsapata remek szerepléséhez és már vizionáltuk számára a bajnoki címet, mire nevetve így válaszolt:

– Majd akkor, ha leigazoljuk Portisch Lajost. A sakkozók egyébként tényleg jól menetelnek, viszont most arra kell koncentrálnunk, hogy ne essenek ki az Extraligás férfi asztaliteniszezőink.

DVTK Jegesmedvék – HK Beograd (szerb)

9-1 (5-0, 2-0, 2-1)

Miskolc, 800 néző. V.: Halassy, Kincses (Kis-Király, Kormos).

DVTK Jegesmedvék: Kiss B. – Láda B. (3), Leppanen, Magosi 2 (3), Sági 2 (2), Pavuk 2 (3) – Gőz, Kuqali, Hajós (1), Tóth A. 2, Popovics (1) – Bernáth (1), Colin 1 (1), Johnston (1), Sakaris (1), Toulmin – Szopos (1), Albert T. – Adorján(cserekapus). Vezetőedző: Douglas Bradley.

HK Beograd: Rankovic – Albers, Sabados, Vucurevic, Filipovic, Turcotte – Crnogorac, Arvay, Despotovic (1), Saliji 1, Bjelogrlic – Novakovic, Brkusanin, Ristic, Zwick, Novakovic – Anic – Trifonov (cserekapus). Vezetőedző: Nemanja Jankovic.

Kiállítások: 10, ill. 12 perc.

Douglas Bradley: – Címszavakban mondom: kitűnő kezdés, nagy nyomás, szép gólok, sok helyzet, remek egyéni teljesítmények, nagyszerű győzelem.

Nemanja Jankovic: – A péntek esti, debreceni találkozó túl sokat kivett belőlünk, így szombaton már nem voltunk egy súlycsoportban a kiválóan játszó hazaiakkal.