DVTK Jegesmedvék: Kicsike lazítás is belefért Debrecenben

Debrecen, Miskolc - Péntek este idegenben lépett jégre a DVTK Jegesmedvék gárdája a Mol Ligában.

A két csapat első idei debreceni találkája – talán – meglepő végeredményt hozott, ugyanis október 30-án a hajdúsági alakulat úgy tudott győzni a népkertiek felett, hogy közben gólt sem kapott (2-0). Ebben nagy szerepe volt a hazai hálóőrnek, Orlovnak, akit (és a többieket is) ekkor még Jevgenyij Muhin irányított a kispadon vezetőedzőként – míg ezúttal már a volt miskolci szakvezető, Jason Morgan.

Nyugalom, majd Piskunov

A vendég piros-fehéreknek több hiányzójuk is volt pénteken este: Kiss Bence és Sági Martin a magyar, Szopos Ottó a román korosztályos válogatottal tartózkodik, míg Andrew Johnston és Peter Sakaris sérülés miatt hagyta ki a meccset. Korán tudtukra adták vendéglátójuknak Ládáék, hogy ezúttal szeretnék, ha más forgatókönyv lenne: ugyanis már a 3. perc közepén vezetést szereztek, amelyben Magosi és Pavuk közreműködése mellett Galanisz vette be a debreceni kaput (0-1). Az első játékrész első felében két alkalommal is létszámfölényben korongozhatott a DHK, ám Salugáék sem a Popovics, sem a Hajós szabálytalankodása után megítélt előnnyel nem tudtak élni. A 13. perc elején Pavuk, aztán bő két minutával később Magosi is Orlov mögé küldte a pakkot (utóbbi fórban, ugyanis Berta bottal akasztott 13 másodperccel korábban), s ez már azért jelentős vezetésnek mutatkozott, lehetett dicsérni a Macik első sorát. Az állás némi nyugalmat is adhatott a borsodiaknak, ám ez az állapot mindössze 25 másodpercig tartott, tarthatott, mert Piskunov – lelkileg még éppen jókor – szépített (1-3). A második felvonásban, öt perc alatt ugyan megjárták a felek a másik harmadát, de nem tudott egyik gárda sem módosítani az eredményen. Pavuk hiányát (kétperces kisbüntetés) nem érezte meg csapata, legalábbis abban, hogy maradt a kétgólos miskolci vezetés. No de ezután… Piskunov duplázott, majd Gőz előnyben jegyezte magát a találatot elérők közé (2-4). 38:31 és 39:39 között Pavuk volt elemében, a társakkal együtt, kettőt „behúzott”, így már három „dugónál” járt (2-6).

Miskolczi, Magosi

A vendégdrukkerek cseppet nem bánkódtak a gólszüret miatt, a debreceni nézők azonban ekkor már úgy gondolhatták, hogy csapatuknak innen nem lesz visszaút. A harmadik felvonásban (amikor már Gyenes védett a DHK-nál) Miskolczi és Magosi tette még szebbé az estét, utóbbi kettős emberelőnyben, de Berta is jelentkezett egy gólocskával (3-8). Az 52. perc eleje és az 56. vége között megtáltosodott a Debrecen, betalált Németh, Berta és Sadikov, időt is kért Douglas Bradley. Az 59. perc végén Varga és Pavuk még bokszolt egyet, végleges fegyelmiért, ám ez az eredményt már nem befolyásolta.

Debreceni HK - DVTK Jegesmedvék

6–8 (1–3, 1–3, 4–2)

Debrecen, 400 néző. Vezette: Varjú, Németh, Vincze, Váczi

DHK: Orlov (Gyenes) – Varga (1), Bezrukov – Smith (1), Szagyikov 1 – Hetényi (1), BERTA 2; Dancsfalvi (2), KOSZUROV (3), Piszkunov 2 – Saluga, Hári (1), NÉMETH A. 1 – Vincze, Godó, Wéber – Molnár D., Vaszjunyin (1). Edző: Jason Morgan

DVTK Jegesmedvék: ADORJÁN (1) – Leppanen, Láda B. – Cianfrini, Kuqali – Vojtko, Gőz 1 (1); GALANISZ 1 (4), MAGOSI 2 (3), Pavuk 3 (2) – Hajós, TÓTH A. (2), Miskolczi 1 (1) – Rito, Popovics, Joe – Albert, Karda

Edző: Douglas Bradley

Kiállítások: 10+10 perc fegyelmi (Varga)+5 perc végleges fegyelmi (Varga), illetve 10+10 perc sportszerűtlen magatartás (Magosi)+ 5 perc végleges fegyelmi (Pavuk)

Jason Morgan: – Sokat hibáztunk, így nem lehetett esélyünk.

Douglas Bradley: – Ez volt az a meccs, amit a szurkolók szeretnek, a szakértők viszont nem. Sok volt a fegyelmezetlenség  a mérkőzésen, melyen nagy előnyt szereztünk, de ezek miatt szorosabban alakult a vége. Ettől függetlenül örülök a győzelemnek, mert Debrecenbe nem könnyű nyerni.