BOON - Sport - DVTK

2019.03.04. 07:59

FTC vs. DVTK – Szégyen, gyalázat!

Miskolc - A labdarúgó NB I 23. fordulójának zárómeccsén a Ferencvárosi TC vendége volt szombaton este a Diósgyőri VTK csapata – a hazai gárda hét gólt rúgott, a Diósgyőr egyet sem. A 46 éve nem látott zakó után újra kieső helyen a DVTK NB I-es labdarúgócsapata.

A kezdés előtt tíz perccel a két szurkolótábor egymást „dicsérte”, úgyhogy volt alaphang, amikor kivonultak az öltözőből a csapatok, így a hideg időjárás ellenére volt egy kis forróság a lelátón. De ekkor még nem volt benne a levegőben, hogy a DVTK-ra nézve ezen az estén szégyen, gyalázat jön.

Cseppet sem meglepő módon ferencvárosi támadásokkal indult a mérkőzés, a zöld-fehérek kétpercenként jutottak el lövésig, helyzetig az első 10 minutában. A kezdeti óriási hazai nyomást kihúzta a Diósgyőr, és az első fertályóra után még arra is volt energiájuk a vendégeknek, hogy néhány támadást vezessenek, amelynek végein Dibusznak egyszer-kétszer védenie kellett. Válaszként a sokadik helyzetét gólra váltotta a FTC, a 26. percben, majd nem sokkal később Karan eladott labdáját, és Brkovic kezezését követően 11-esből büntetett a hazai együttes. A 2–0 után volt még pár próbálkozás a szépítésre, de Karan újabb szarvashibája után, a Sihnevich-góllal eldőlt a meccs.

Jó lett volna

A szünetben jó lett volna új képletet gyártania a DVTK-nak, mert az első félidőre tervezett játékterv elszállt. A „nagy változtatás” Brkovic lecserélése volt, ami után Polgár ment hátra védőnek, így mellőle szerezte meg Varga R. a negyedik hazai találatot. Karant viszont nem cserélte le a diósgyőri szakvezető, így a második félidőben folytathatta a bakiparádét, amíg ki nem állították. 5–0 volt már ekkor az eredmény, az FTC kevesebb mint egy óra alatt lerendezte a DVTK-t. A szégyen, gyalázat azonban az ekkor már négy védővel játszó vendégek számára még egy fél órán át tartott a pályán, és ki tudja mennyi ideig tart még a hétköznapokon, hogy mennyi ideig járnak majd szemlesütve a diósgyőri drukkerek, akik legkevésbé tehetnek arról, amit át kellett élniük ezen a napon.

Amikor kétszer egymás után nagy különbségű vereséget szenved egy csapat, az nem lehet véletlen.”  Fernando Miguel Fernández Escribano

A lerendezett meccsen Mihajlovic szépíthetett volna, és mivel a hazai csapatban volt, aki, focizni akart, más irányba változott az eredmény. Lanzafame az egy héttel ezelőtti diósgyőri földre szállás után mély gödörbe küldte a DVTK-t, ugyanis a hajrában két gólt szerzett.

46 éve

Szégyen, gyalázat volt diósgyőriként átélni, hogy a hetedik bekapott gól után az FTC kíméletből már csak körbe passzolgatta a labdát, mert a lemészárolt, halálhörgő ellenfelén nem akart szúrni még egyet. De nemcsak az FTC, hanem a játékvezető is sajnálta a Diósgyőrt, és azzal próbált segíteni, hogy párját ritkító módon, egyetlen percet sem hosszabbított, így nem kellett túlórás fájdalmakat átélniük a piros-fehéreknek.

Hogy a szégyen, gyalázat napja után a borsodi klubnál ki hogyan teszi magát túl ezen, az nyilván különböző lesz. Az biztos, hogy a DVTK kirakatát hét erős féltéglával az FTC összetörte, a próbababák szanaszéjjel, dirabdarabban hevernek, és csoda lenne, ha pár nap alatt olyan portált lehetne ebből összehozni, ami eladható.

A szégyen, gyalázat pedig nem könnyen múlik el, nehéz lesz elfelejteni, hogy 7–0-ra kapott ki a DVTK, és ezzel kilenc nap híján, 46 év után szenvedett ilyen súlyos vereséget, élvonalbeli bajnokin. Akkor, 1973. március 13-án az Újpesti Dózsa vendégeként kaptak ki a piros-fehérek, ugyanennyire. De van ,,takaró” is, mert ez a klub történetének „csak a harmadik” legsúlyosabb veresége volt, 1968-ban volt már 9–0, 1942-ben pedig 9-1 is, vagyis van még lejjebb.

ÉM-BCS

Jegyzőkönyv: Ferencvárosi TC – Diósgyőri VTK 7–0 (3–0)

Budapest, 9437 néző. V.: Bognár T. (Berettyán, Georgiou).

Ferencvárosi TC: Dibusz (7) – Lovrencsics (6), Blazic (6), Dvali (6), Heister (6) – Sigér (6), Kharatin (6) – Petryak (8), Gorriaran (7), Varga R. (8) – Sihnevich (7). Vezetőedző: Sergei Rebrov.

Diósgyőri VTK: Bukrán (3) – Brkovic (2), Karan (2-2=0), Tamás M. (2) – Polgár (3), Szabó B. (2), Márkvárt (3), Tajti (2), Juhar (2) – Prosser (4), Mihajlovic (2). Vezetőedző: Fernando Miguel Fernández Escribano.

Csere: Brkovic helyett Shestakov (2) a 46., Sihnevich helyett Lanzafame (7) a 60., Tamás M. helyett Ndzoumou (2) a 62., Márkvárt helyett Mazalovic (3) a 62., Gorriaran helyett Leandro (-) a 75., Heister helyett Botka (-) a 75. percben.

Sárga lap: Brkovic a 32., Tamás M. a 48. percben.

Kiállítva: Karan a 67. percben.

Gólszerző: Gorriaran (1–0) a 27., Varga R., 11-esből (2–0) a 33., Sihnevich (3–0) a 42., Varga R. (4–0) az 56., Sihnevich (5–0) az 59., Lanzafame, 11-esből (6–0) a 84., Lanzafame (7–0) a 87. percben.

Sergei Rebrov: – A DVTK nem érdemelt ennyi gólt, nem tudom mi történhetett, látszólag felkészültek belőlünk. A félidőbeli három gól és meccs végi hét találat fontos, mert ezzel kiszolgáltuk a szurkolóinkat. Örülök, hogy az akaratot lehetett látni a játékosokon, és ezt bizonyára a drukkerek is érzékelték. A labdarúgóink koncentráltak voltak, ezt szerettük volna elérni. Mindenki tudja, hogy van mögötte egy másik játékos, és ha nem teljesít jól, akkor van, aki a helyére lépjen. 5–0 után is hajtott a csapat, emiatt a szurkolók olyan játékot láttak, ami szemet gyönyörködtető. Ha nem is nyerünk mindig, de ezt a fajta stílust szeretném látni a jövőben.

Fernando Miguel Fernández Escribano: – Egy 7–0-ra elvesztett mérkőzés után nehéz megszólalni. Az első félidő jobban nézett ki, a szünetben mégis 3–0-ra vezetett az ellenfél. Rengeteg egy az egy elleni küzdelemre készültünk, ez is történt, de sok gyermeteg hibát vétettünk, aminek sajnos ez lett a vége. Tizenkét gólt kaptunk az elmúlt két mérkőzésen, ami nagyon sok a mi helyzetünkben, és ezt kezelni kell. Amikor kétszer egymás után nagy különbségű vereséget szenved egy csapat, az nem lehet véletlen. Hibákat követtünk el, de meg kell szakítani ezt a szériát, még jobban kell dolgoznunk, hogy újra visszatérjünk a sikeres útra, amikor mindenki pozitívan beszélt rólunk. Továbbra sem feledjük, hogy a bennmaradás a célunk, és mindent megteszünk érte.

Percek, események

27. perc: Varga R. adott a bal oldalon jó passzt Petryaknak, aki az alapvonal közeléből ívelte át a játékszert Sihnevichnek. A csatár fejelni és lőni is próbált, a labda azonban lecsorgott a védőkről, a DVTK nem tudott felszabadítani, a játékszer a 11-es pont környékén álló Gorriaran elé került, aki innen a kapu jobb oldalába lőtt, 1–0.

32. perc: Karan labda eladása után Gorriaran passzát követően Sigér ívelt Varga R. fejére, akinek a kapu jobb oldalába tartó stukkolása Brkovicban akadt el, a védő kezét is érintve. A játékvezető 11-est ítélt a hazai együttes javára, a védőnek pedig sárga lapot adott. A büntetőt Varga R. az ellenkező irányba mozduló Bukránt becsapva a jobb alsó sarokba bombázta, 2–0.

42. perc: Varga R. jobbról érkező nem túl veszélyes beadásánál Karan nem tudta lekezelni a labdát, olyannyira nem, hogy a lábáról ziccerpasszként tovább került a játékszer Sihnevich elé, aki az ötösről a bal felső sarokba lőtt, 3–0.

56. perc: Sihnevich adott jó indítást Petryaknak, a jobb oldalon. A középpályás az alapvonal közeléből ívelte át a túloldalra a labdát, ahol Varga R. 2 méterről üresen fejelt a kapu jobb oldalába, 4–0.

59. perc: Lovrencsics jobbról, az alapvonal közeléből lőtte középre a labdát, ami Bukrán kezéről Sihnevich lábára onnan pedig a felső lécre pattant, majd vissza a kapu torkában álló hazai csatár fejére, ezt követően pedig a kapu jobb oldalába, 5–0.

67. perc: Petryak indult meg a leshatárról, az üldözője, Karan utolérte, és kibillentette egyensúlyából, amiért a védő piros lapot kapott, 10 főre csökkent a DVTK létszáma.

83. perc: Leandro ívelte a labdát a DVTK 16-osán belülre, a jobb oldalról Petryak érkezett a kiugratásra, de Bukrán a labda helyett a játékost érte le, aki elesett, így újabb 11-eshez jutott a hazai gárda. A büntetőt Lanzafame a kapu jobb oldalába vágta, 6–0.

86. perc: Ndzoumou tévesztett színt, és passzolta el a labdát a 16-os előtt álló Leandrónak, aki balra tette a lasztit Varga R.-nek. A kétgólos játékos önzetlen módon, csiki-csuki helyzetben még tovább tette a játékszert Lanzafamének, aki 7 méterről lőtt az üres kapuba, 7–0.