BOON - Sport - DVTK

2018.07.22. 20:06

Fernando: „Nagyon csalódott vagyok...”

Budapest, Miskolc - „Minden mérkőzésen megvannak a pozitív és negatív dolgok, azonban ma több volt a negatív” – nyilatkozta Fernando Miguel Fernandez Escribano, a DVTK vezetőedzője a Ferencvárosi TC elleni 4-1-es idegenbeli vereséggel zárult találkozó után.

Thomas Doll: – Egy csalódött csütörtöki nap után a fiúk ma nagyon jól összpontosítottak. A kiesés és az utazás után a mérkőzés első 7-8 percében látni lehetett, hogy még nehezek a fiúk lábai. Ezt követően domináltunk, és a szünetig eldönthettük volna a mérkőzést. Igaz, a találkozó egyik szakaszában figyelmetlenül védekeztünk, ekkor kaptuk a gólt is. Látni lehetett, hogy többen később csatlakoztak hozzánk, nekik időre van szükség a beilleszkedéshez. A DVTK elleni 4-1-gyel elégedettek lehetünk.

Fernando Miguel Fernandez Escribano: – Egyértelmű lehetőséget hagytunk ki, mert nehéz helyzetben volt a FTC, kiestek az Európa Ligából az első körben, új felállással próbálkoznak, és nincsenek csúcsformában. Az első 20 percben mégis sok területet adtunk nekik. Fordulópontot jelentett, hogy amikor 2-1-re feljöttünk, akkor egy buta hiba után mégis kétgólos hátrányban vonultunk pihenőre. Nem kell különösen elemezni, hogy mekkora különbséget jelent. Nagyon csalódott vagyok, mert rengeteg olyan hibát követtünk el, amiről már azt gondoltam, hogy kijavítottuk, az első osztályban nem lehet ilyen lehetőséget adni az ellenfélnek. Minden mérkőzésen megvannak a pozitív és negatív dolgok, azonban ma több volt a negatív. Ha mégis pozitívumot kell említenem, akkor azt tudom felidézni, hogy jól reagáltak a játékosok a 2-0-ás hátrányra, és sikerült szépíteni.