Aluinvent DVTK: Végig vezetve, magabiztos győzelemmel

Miskolc - A Győr lesz a Diósgyőr ellenfele a női kosárlabda NB I rájátszásának első körében.

A női kosárlabda NB I/A 22. fordulóját játszották a csapatok szombaton. Az alapszakasz utolsó körében az Aluinvent-DVTK a Zalaegerszegi TE NKK gárdáját fogadta a miskolci városi sportcsarnokban. A két együttes számára az alapszakasz záró helyezése szempontjából nem volt tétje ennek a mérkőzésnek, és amíg a felek egymással küzdöttek a pályán, addig a szurkolók a Vasas – Győr és a Sopron – Pécs meccsek eredményeinek alakulásával kapcsolatos híreket ,,keresték”, hiszen ezekből következtettek arra, hogy ki lesz a Diósgyőr ellenfele a rájátszás első körében.

A miskolci összecsapás Horváth B. találatával kezdődött, és bár a hazaiak irányítója ezen a meccsen viszonylag jó teljesítményt nyújtott, de nagy kérdés, hogy a 20 év alatti szabály ,,elmúlása” után (az alapszakasz során a bajnokik első két negyedében minden csapatnak egy 20 év alatti fiatalt játszatnia kellett) mennyi játékidő jut majd neki. Az első negyedben egy ideig együtt haladtak a csapatok (13-11). Egészen addig, amíg Jovanovic zsinórban szerzett négy pontja után Szécsi be nem vágott egy hármast (20-11), és ezt még Prahalis fejelte meg egy duplával és a egy triplával. A ZTE-ből az irányító, Nagy D. mellett Burkholder volt az, aki ,,életben tartotta” a csapatát, utóbbi góljával csökkent 10 pontra a két gárda közötti különbség (25-15).

A második negyed első felében a DVTK jó védekezése közepette nem született vendég pont (34-18), de miután a jelentős előny birtokában elkezdett szélesedni a rotáció a hazaiaknál, a Zalaegerszeg megkezdte a visszakapaszkodást, amit Rasheed fékezett le egy trojkával a 18. percben (39-25). A negyed vége viszont a kék mezeseké volt, Böröndy D. hármasával 10-en belülre kerültek (43-34).

A térfélcsere után sem sikerült percekig a gyűrűbe találnia a ZTE-nek, és bár a Diósgyőr sem volt túltermelésben, amikor Jovanovic bevágott egy duplát, vendég időkérés következett (48-34). A visszatérés után Ruffin-Pratt volt eredményes, majd a meccs 26. percében megérkezett a csarnokba a DVTK Jegesmedvék szerdán magyar bajnoki címet és Mol Liga elsőséget szerzett hoki csapata, akik addig a szomszédos jégcsarnokban ünnepeltek. A közönség tapssal és éljenzéssel fogadta a jeges embereket, akik fehér mezekben pompázva nem a nekik fenntartott díszhelyekre ültek le, hanem bementek a kosaras ultrák közé, és innentől kezdve besegítettek a szurkolásba.

A nagyobb lelátói támogatást kapott lányok a pályán villantak egy párat, szép támadásokkal fejezték be a létszámelőnyös akcióikat, és emiatt a 28. percben újabb egerszegi időkérés következett (55-39). A negyed utolsó minutájában láthattunk még egy hazai hármas cserét, és bár ez a játékrész 56-44-el ért véget, a záró tíz perc mégsem innen folytatódott. Ugyanis a szünetben videóbíróztak a játékvezetők, és azt állapították meg, hogy a 29. percben esett Burkholder dobás a triplavonal mögül esett, így 56-45-re módosult az eredmény.

A negyedik negyed elején Rasheed szerzett gólokat (65-54), majd Prahalis egy hármassal gondoskodott arról, hogy tíz egység legyen a csapatok között (69-59). A DVTK biztos győztesnek látszott, még akkor is amikor 100 másodperccel a vége előtt 7 pontos fórnál időt kértek a piros-fehérek (69-62). A hajrára is maradt érdekesség, az, hogy ezt a különbségét a hátralévő rövid idő ellenére is meg tudta duplázni a Diósgyőr, úgy, hogy közben még gólt is kapott.

Ezen az estén, a DVTK számára érdekes másik meccsen, ha nem is könnyen, de bejött a papírforma, nyert a Sopron otthon, és a Győr idegenben, így a piros-fehérek azt kapták a negyedöntőben, akire előzetesen számítani lehetett, illetve akit a leginkább szeretettek volna.

ÉM-BCS

Aluinvent-DVTK – Zalaegerszegi TE NKK 79-65 (25-15, 18-19, 13-10, 23-21)

Miskolc, 800 néző. V.: Pozsonyi, Sallai, Varga-Záray.

Aluinvent-DVTK: HORVÁTH B. (5/3), Czank (7/3), RASHEED (14/3), SZÉCSI (13/6), Jovanovic (11). Csere: Prahalis (9/6), Tomlinson (10), Ruffin-Pratt (5), Bach (-), Adamecz (-), Győri (2), Gorjanácz (3/3). Vezetőedző: Miguel de Jesús López Alonso.

Zalaegerszegi TE NKK: NAGY D. (15/3), Böröndy D. (9/6), BURKHOLDER (21/9), Hegedűs-Őri (5), Bays (6). Csere: Szalay (-), Orsó (-), Horváth Zs. (6), Kovács G. (-), Böröndy V. (3/3). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Kipontozódott: Horváth Zs. a 39. percben.

Miguel de Jesús López Alonso: – Ez a mérkőzés a Magyar Kupa döntőjére készülés jegyében zajlott. A fizikai ráhangolódás után a meccsen a taktikai elemeket gyakoroltuk. Köszönjük a DVTK-Jegesmedvék Mol Liga-győztes jégkorongozóinak, hogy itt voltak, és szurkoltak nekünk.

Bukics Zsolt, másodedző: – Végig látótávolságban voltunk a hazaiakkal szemben, és összességében helytálltunk a mérkőzésen. Három negyedben is pariban voltunk a hazaiakkal.