Mezőkövesd – A labdarúgó NB II 24. fordulójában a Ceglédi VSE együttesét fogadta a Mezőkövesd Zsóry FC csapata szombaton este.

Mezőkövesd Zsóry FC – Ceglédi VSE 4-1 (1-0)

Mezőkövesd, 1000 néző. V.: Kovács J.

Mezőkövesd Zsóry FC: Kunsági – Hegedűs Cs., Dvorschák, Szeles, Sváb – Hegedűs D., Tajthy – Takács P. (Medgyes, 78.), Kulcsár K. (Nyilas, 67.), Molnár G. – Bajzát (Máté J., 79.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás.

Ceglédi VSE: Tóth Z. – Albert I., Makrai, Vattai (Urbán, 80.), Farkas I. – Dóczi, Koós, Balog M., Koncz – Majoros (Kormos, 58.), Szabó D. (Farkas Z., 66.). Vezetőedző: Szabó István László.

21. perc: Sváb beadását Tóth Z. az ötösről kiöklözte, a labda Takács P. elé került, aki 16 méterről, jobbal a jobb felső sarokba emelt, 1-0.

63. perc: Tajthy indította Bajzátot, aki 18 méterről, jobbal a léc alá vágta a labdát, 2-0.

75. perc: Takács P. labdájával Bajzát elfutott a bal oldalon, majd középre lőtt, a befutó Takács P. pedig 7 méterről a jobb alsó sarokba fejelt, 3-0.

82. perc: Balogh Sz. 11 méterről Kunsági felett a hálóba lőtt, 3-1.

89. perc: Máté J. jobb oldali begurítása után Medgyes 6 méterről a bal alsó sarokba helyezte a labdát, 4-1.

Jók: Takács P., Tajthy, Bajzát, Sváb, ill. Balogh Sz.

Lucsánszky Tamás: – A szünetig is sok helyzetet dolgoztunk ki, de csak egyszer örülhettünk. A folytatásban fölényünk gólokban is kifejezésre jutott, és végül ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.

Szabó István László: – Jobb képességű játékosai vannak a Mezőkövesdnek, és a kulcsemberei el is döntötték a találkozó sorsát. Voltak fordulópontjai a találkozónak, és ezekből is a hazaiak kerültek ki jobban.