VIZES VB: 4. lett a női vízilabda-válogatott

A melbourne-i vizes világbajnokságon a magyar női vízilabda-válogatott a szombat reggeli bronzmérkőzésen 9-8-as vereséget szenvedett Oroszországtól, és így a 4. helyet szerezte meg.

Az első negyedben kétszer is vezetést szerzett a magyar csapat, ám az oroszok mindkét esetben egyenlíteni tudtak, így 2-2-vel fordulhattak. A második felvonásban többször két gólos előnyre tett szert Oroszország, de Godova Gábor tanítványai döntetlenre hozták az első félidőt.

A harmadik játékrészben nem tudtunk válaszolni az oroszok két góljára, így a magyar együttes 8-6-os hátrányban várta a folytatást. A záró negyedben többször nagy esély nyílt az egyenlítésre és így a hosszabbítás kiharcolására, de a gól nem akart összejönni. A vége 9-8 lett.