Vívó Eb – Nyolcadik lett Mohamed Aida

Akt.:
Budapest, Torun – A riói induló Mohamed Aida – legjobb magyarként – bejutott a negyeddöntőbe, s végül a nyolcadik helyen végzett női tőrben a lengyelországi vívó Európa-bajnokság keddi versenynapján, Torunban.

A viadal honlapja szerint a 43 fős mezőny mind a négy magyar indulója feljutott a 32-es főtáblára. Az előcsatározások Kreiss Fanninak sikerültek a legjobban, mivel négy győzelemmel és egy vereséggel zárt, míg Mohamed és a szintén olimpiai kvótás Knapek Edina egyformán 3/2-vel, Lupkovics Dóra pedig 2/3-mal végzett.

A táblán a hatodik olimpiája előtt álló 40 éves Mohamed nagyszerűen vívott, előbb a német Anne Sauert győzte le öt tussal, majd a nyolcaddöntőben az orosz Inna Gyeriglazovát verte szoros meccsen ráadástussal 11-10-re.

Az elődöntőért Mohamed a 16 között Knapek Edinát búcsúztató német Carolin Golubitskyivel találkozott, aki fokozatosan lépett el tőle, és végül 15-8-ra győzte le magyar ellenfelét. Ezzel az UTE versenyzője a nyolcadik helyen zárt.

Knapek az első fordulóban az ukrán Anasztaszija Moszkovszka ellen nyert két tussal, a folytatásban pedig két találattal kapott ki Golubitskyitól.

Kreiss hatalmas csatában, 15-14-re győzött a lengyel Magdalena Knop ellen a 32 között, az olasz klasszis Arianna Errigo ellen azonban már nem volt esélye (5-15).

A magyarok közül egyedüliként Lupkovics Dóra nem tudott meccset nyerni a főtáblán, miután – a később elődöntőbe jutó – orosz Ajda Sanajeva 15-8-ra legyőzte őt.

Mohamed a nyolcadik, Kreiss a 12., Knapek a 16., míg Lupkovics a 25. helyen zárta a kontinensviadalt.

Eredmények (az Eb honlapjáról):

női tőr egyéni:

a 32 között:

Mohamed Aida-Anne Sauer (német) 15-10
Knapek Edina-Anasztaszija Moszkovszka (ukrán) 15-13
Kreiss Fanni-Magdalena Knop (lengyel) 15-14
Ajda Sanajeva (orosz)-Lupkovics Dóra 15-6

a 16 között:

Mohamed-Inna Gyeriglazova (orosz) 11-10
Carolin Golubitskyi (német)-Knapek 9-7
Arianna Errigo (olasz)-Kreiss 15-5

negyeddöntő:

Golubitskyi-Mohamed 15-8
Sanajeva-Elisa di Francisca (olasz) 15-13
Errigo-Ysaora Thibus (francia) 15-11
Larisza Korobejnyikova (orosz)-Adelina Zagidullina (orosz) 15-10

elődöntő:

Sanajeva-Golubitskyi 15-7
Errigo-Korobejnyikova 15-10

döntő:

Errigo-Sanajeva 15-14

A végeredmény: 1. Arianna Errigo, 2. Ajda Sanajeva, 3. Carolin Golubitskyi és Larisza Korobejnyikova, … 8. Mohamed Aida, … 12. Kreiss Fanni, … 16. Knapek Edina, … 25. Lupkovics Dóra 25

– MTI –