serie a

2019.10.03. 12:45

A Derby d'Italia zárja a hétvégi fordulót

Vasárnap este az Inter fogadja a Juventust.

Croatian football player Ivan Perisic, right, of Inter Milan challenges a player Juventus F.C. during the 2019 International Champions Cup football tournament in Nanjing city, east China's Jiangsu province, 24 July 2019. Juventus beat arch rivals Inter Milan through a thrilling penalty shootout to go 5-4 on aggregate in the International Champions Cup here on Wednesday after they played out a 1-1 draw in regular time.

Forrás: AFP / Stringer / Imaginechina

Fotó: Imaginechina

A két csapat – amely a bajnokságban 200. alkalommal csap majd össze – örökmérlegében a torinóiak állnak jobban (106 győzelem és 58 döntetlen mellett 71 vereség), a Serie A aktuális szezonjában viszont az Inter: a milánói kék-feketék eddig hibátlanul szerepeltek, így két ponttal vezetik a tabellát a Juve előtt.

Az Inter a Bajnokok Ligájában kevésbé teljesít jól – szerdán Barcelonában kapott ki 2-1-re, így két kör után egy ponttal áll -, de ha 2016 szeptembere óta először sikerülne legyőznie a Juventust, az minden bizonnyal tovább javítana a szurkolók hangulatán.

A milánóiakat irányító Antonio Conte először lesz ellenfele a Juventusnak azóta, hogy 2016-ban távozott Torinóból: a Zebrák edzőjeként 2011 és 2014 között három bajnoki címet szerzett, most pedig az Intert szeretné 2010 óta első bajnoki elsőségéhez segíteni.

A forduló többi mérkőzésén a harmadik Atalanta a Leccét fogadja, a negyedik Napoli a Torino vendége lesz, míg a római együttesek közül az ötödik AS Romára a Cagliari vár hazai pályán, a hatodik Lazio pedig a Bolognához látogat.