Vereséggel zárt az NRK

A vasárnap kora délutáni mérkőzésen a Minszk lebirkózta a Goricát, ez azt jelentette, az NRK csak abban az esetben kaparinthatta meg a második pozíciót, ha 3:0-ra elkalapálja a mindaddig makulátlan mérleggel rendelkező Dinamót.

Nos, az erőviszonyokat tekintve erre roppant kevés esély mutatkozott – az orosz klasszisok mellett két török válogatottat (Hanikoglu, Ozcelik) bevető moszkvai társulat nem is hibázott. Mert bár az első játszmában a több, mint kétméter magas Gamova megsérült, ekképpen felcsillant a remény, a vendégeket eme csapás sem zárta meg. Igaz, némi zavar támadt soraikban, amit a nyíregyháziak kihasználva felzárkóztak, ennél többre nem jutottak.

A Dinamo frontemberei rutinból „lehozták” a meccset, miközben a szombati – felettébb fárasztó – csata hatására tompább hazaiak becsületből küzdöttek. Ez momentán ennyire volt elegendő. Mindazonáltal nem érheti szemrehányás a Ludvig-csapatot, ráadásul halvány sansz maradt a továbblépésre, mindez annak függvénye, miként alakult a többi csoport eredménye…

NRK Nyíregyháza–Dinamo Moszkva 0:3 (–19, –13, –17)
Bujtosi csarnok, 300 néző, v.: Tomcani (szlovák), Vojtisek (cseh)
Nyíregyháza: Szabó A. 1, Kapuvári 12, Erdősné 4, Botos 4, Krajnja 5, Kovács E. 4. Csere: Fésüs (liberó), Merkószki 4. Edző: Ludvig Zsolt.
Dinamo Moszkva: Gracseva 4, Kurnusova 9, Borogyakova 10, Gamova 3, Hanikoglu 13, Ozcelik 9. Csere: Kabesova (liberó), Ilina 13. Edző: Leonyid Zajko.
Az eredmény alakulása. 1. játszma (21 perc): 2:7, 6:13, 10:14, 13:15, 13:19, 17:22. 2. játszma (18 perc): 1:4, 4:7, 7:7, 7:10, 9:12, 11:22.3. játszma (18 perc): 0:2, 5:9, 6:13, 11:16, 13:17, 15:21, 17:23.Ász: 2 illetve 7. Rossz nyitás: 7 illetve 7.

Mesterszemmel

Ludvig Zsolt:– Nem ezen a mérkőzésen dőlt el a továbbjutás. Az elért eredménytől függetlenül, különösen a szombati teljesítményért gratulálok a csapatnak.

Leonyid Zajko:Nagyon érdekes volt a mérkőzés és az egész torna. Láttam a nyíregyházi csapat előző két meccsét, így tudom, a mainál jobb teljesítményre képes.

Szlavjanka Minszk–Hit Nova Gorica 3:1 (23, –18, 21, 22)

A végeredmény: 1. Dinamo Moszkva 6 pont, 2. Szlavjanka Minszk 5, 3. NRK Nyíregyháza 4, 4. Hit Nova Gorica 3.