Vegyész RC: vereséggel is alapszakasz második hely

VRCK vs. Pénzügyőr
VRCK vs. Pénzügyőr - © Fotó: Ádám János
Kazincbarcika – A Pénzügyőr nyerni tudott Barcikán, de a két nyert szettel megőrizte második helyét a Vegyész.

A férfi röplabda NB I 17. fordulójából elhalasztott mérkőzést pótoltak szombaton este Kazincbarcikán, amelynek során a Vegyész RCK együttese a Pénzügyőr SE gárdáját fogadta. Az alapszakaszbeli második helyről dönteni hivatott összecsapást nem a VRCK új otthonában, a tavaly átadott Don Bosco Sportközpontban, hanem a régi hazai pályán, a KSK tornacsarnokban rendezték meg.

A Vegyésznél zajló edzőváltás szakaszában, szombaton este Toma Sándor már nem, az új tréner, Daniel Oravec még nem ült a kispadon szakvezetőként, a köztes állapotban pedig Dudás András másodedző dirigálta a csapatot, miközben a leendő új szakvezető a jegyzőkönyv asztal mellett várta a meccs történéseit.

A meccs

Rövid labdamenetekkel, sáncról lecsorgó labdákkal kezdődött a mérkőzés, és mivel hazai oldalon volt out, hálóba szervált labda, így a vendégek álltak jobban az elején (3-5). Aztán a kilencedik labdamenet igazán igazán szépre, és hosszúra sikerült, aminek a vége barcikai pontot hozott, és ezt a következő pontért zajló csatában pedig egyenlítés követett.

Az első technikai időhöz a fővárosi csapat érkezett meg jobban (6-8), és a szünet után is növelni tudták előnyüket, elsősorban azért, mert a hazai ütők pontatlanok voltak. 9-13-nál kért időt Dudás edző, és Árva nyitásai után zsinórban három egységet gyártottak Januzovicék. Erre PSE ,,időzés” volt válasz, de mivel a folytatásban Juhász P. ügyeskedett a hálónál, sikerült egyenlítenie a Vegyésznek (15-15). A folytatásban Januzovic jó megmozdulásai ragadtatták tapsra a publikumot, és az, hogy átvette a vezetést a VRCK (18-17). Ezzel a szett el is érkezett az izgalmas végjátékhoz: az egypontos vezetgetéseket követően, 22-22 után Borovicanin remek nyitásaival lett kétpontos hazai fór, amit egy vendég időkérés követett, majd egy hálóba szervált labda után, egy jó VRCK sánc (25-23).

A második játszma elején Januzovic jó nyitásai után kettővel ment a Vegyész (4-2), és mivel a sáncmunkája is jobb volt a hazai gárdának ekkoriban, így az első ,,kényszünetnél” ők álltak jobban (8-5). Nem sokáig, mert 9-8-ra feljött a PSE, és hiába kért időt Dudás edző, az egyenlítés sem maradt el. Amikor 12-14-re alakult a meccs, Kecskeméti helyett Toronyait küldte be a hazaiak edzője, de a második technikai időnél is kettővel jobban állt a Pénzügyőr (14-16). A pihi után Kovács S. elnyitotta magát, és az újabb VRCK pont után fővárosi időkérés miatt állt a játék. 17-17 után három vendégpont következett, Szalai jó bombái, és banális hazai hibák miatt. Ekkor Dudás edző pauzáztatott, két hazai pont után pedig a túloldalon Weczera Csaba tette ugyanezt (19-20). A folytatásában Januzovic csökkentette kétszer is egypontosra csapata hátrányát (21-22, 22-23), majd 22-24 után Árva ütéseivel egyenlített a hazai együttes. Az izgalmas végjátékban a VRCK-nak kétszer is szett labdája volt, de Árva és Kovács Z. is hosszút nyitott, amikor pedig a vendégek visszakapaszkodtak egálra (27-27), nem csak fordítani tudtak, hanem az első játszmalabdájukat is értékesítették (27-29).

A harmadik menet elején jobban ment a Vegyésznek (5-2), jött is a vendég időkérés, de ettől függetlenül a technikai szünetnél is megvolt a három pont fórjuk (8-5). A pauza után két újabb hazai egység követezett, 10-5-nél Weczera edző második idejét is kikérte. Nem sokkal később 12-9-nél Dudás edző pauzáztatott, és ez jót tett csapatának (16-10). Ezen a szinten ekkora előnyt csak ritkán szoktak eltékozolni, ez most nem ez az eset volt. Igaz, a PSE négy pontra fel tudott jönni (21-17), de hazai időkérést követően, ha nem is simán, azért csak behúzta a szettsikert a VRCK, azok után, hogy Januzovic reklamálás miatt sárga lapot kapott (25-21).

A negyedik játszmában jól kezdett a Pénzügyőr, a zsinórban szerzett öt pontjuk után jött a hazai időkérés (0-5), és a Szalai vezérletével haladó PSE nagyon jól állt az első technikai időnél (2-8). Nem sokkal később 3-11, és 4-12 is volt az eredmény, mert a szélső ütőként nagyot játszó Szalaival szemben tehetetlenek voltak a kék mezesek (7-16). Ez a játszma a VRCK szempontjából úgy el volt menve, ahogy az előző meg volt nyerve (10-19), és bár a Pénzügyőr a végét elszórakozta, azért csak döntetlenre hozták a meccset (22-25).

A döntő játszma elején ütőben jobbak, pontosabbak voltak a vendégek (2-4), de rövid idő alatt változott a helyzet (6-4) és a játék a közönséget is tűzbe hozta. Ekkor egy pauza következett, majd a visszatérés után fordított a PSE, és a technikai időnél már két ponttal jobban álltak (6-8). A VRCK egyenlítése után Bagics kapott piros lapot (9-8), majd zsinórban három fővárosi pont született, ami után hazai időkérés vette kezdetét (9-11). A mezőny legjobbja, Szalai nyitott hosszút, majd a háló a Vegyésszel volt (11-11). Aztán a fővárosiak jobb sáncmunkája hozott két fontos pontot (11-13), majd Januzovic találatára, Tóth A. válaszolt (12-14), meccs utolsó pontja pedig egy hazai out után került a Pénzügyőr neve mellé, 2 óra 20 perces csatát lezárva.

– ÉM-BCS –

Vegyész RC Kazincbarcika – Pénzügyőr SE 2:3 (23, -27, 21, -22, -12)

Kazincbarcika, 400 néző. V.: Mezei, Bártfai-Katona.

Vegyész RC Kazincbarcika: Borovicanin, Juhász P., Januzovic, Banai, Kecskeméti, Árva. Csere: Dudás T. (liberó), Kovács Z., Toronyai. Edző: Dudás András.

Pénzügyőr SE: Szalai, Tóth A., Bokor G., Bagics, Kiss D., Kovács S. Csere: Ronkainen (liberó), Kiss N., Torma, Takács G. Edző: Weczera Csaba.

Dudás András: – A célunkat elértük, ezen a meccsen a pontszerzés volt a fontos. Miután a második szettet megnyertük, és ezzel bebiztosítottuk a második helyünket a tabellán, a fiúk fejben egy picit kiengedtek, és más felállásokkal is próbálkoztunk, emiatt nem sikerült nyerni. Viszont pozitívum, hogy látszott a csapat játékán az utóbbi egy hét edzésmunkája.

Weczera Csaba: – Rangadóhoz méltó mérkőzés volt, mind a két csapat jó teljesítményt nyújtott. Sajnos, az elbukott két szettben az utolsó mozdulataink nem sültek. Örülünk a győzelemnek, és készülünk a kupadöntőre.

11. Magyar junior válogatott 20 – – 1 1 4 13 9:59 3

A versenykiírás szerint a helyezések sorrendjéről a megnyert mérkőzések száma, ennek egyenlősége esetén a győzelemért, vereségért kapott pontok száma, ennek egyenlősége esetén az összes mérkőzésen nyert és vesztett játszmák aránya dönt.