Végre nem kellett izgulni

A Dombóvár elleni vasárnap esti győzelmével újabb lépést tett a felsőház felé a Marso-NYKK NB I. A csoportos férfi kosárlabdacsapata.  video

Izgalommentes győzelemben határozta meg a vasárnap esti bajnokira vonatkozó igényét Horváth Imre, a Marso-NYKKkosárlabdázóinak edzője. A tréner nem is sejtette, hogy két dombóvári játékos igencsak a kedvében jár majd: Thomas és DeGroat ugyanis szombatról vasárnap virradóra éjszakázott, és lebukott, így már nem is kellett Nyíregyházára utazniuk.
Így is volt, aki borsot tört az NYKK játékosainak orra alá: a jogi végzettségű Deák 18 perc alatt hat hárompontos kosarat ért el, és csapata vezetett is 48–44-re. Az első félidőből hátralévő időszakban Sitkuék produkáltak egy 18–0-ás rohamot, végleg átvéve ezzel a vezetést.

A folytatásban a látványra is adtak a hazaiak, az est szépségdíjas kosaránálSavic félpályáról küldött asszisztját Scott repülve zsákolta a gyűrűbe. A Dombóvárnál is akadt olyan játékos, aki rendre remekelt, a harmadik etapban Forbes, a befejező részben Tömösvári szórta meg magát. Ez a meccs nem kerül be a sportág védekezésének alapját tanító oktatófilmbe, de a nyíregyháziak biztosan nyertek, és továbbra is veretlenek hazai pályán. Immár egyedüliként a mezőnyben!

Marso-NYKK–Dombóvár 111–98 (30–27, 34–23, 23–25, 24–23)
Bujtosi csarnok, 1000 néző, v.: Papp, Frányó, Kapitány.
NYKK: Savic 22/12, László 17, Bódi 12/3, Sitku 25/3, Scott 20.

Csere: Trepák 8/6, Tóth G. 2, Boczkó, Nagy K. 3/3.

Edző: Horváth Imre.
Dombóvár: Forbes 31, Balogh L. 2, Deák 32/18, Tömösvári 19/3, Hartvich 14. Csere: Szente, Szilágyi T.

Edző: Kis Attila.
Az eredmény alakulása, 5. perc: 15–16, 8.: 27–21, 13.: 35–36, 18.: 44–48, 20.: 62–48, 24.: 75–58, 28.: 81–69, 32.: 93–77, 36.: 105–89.
Mesterszemmel
Horváth Imre: A győzelemmel elégedett vagyok, játékban viszont sokat kell javulnunk a hátralévő három meccsre.
Kis Attila: Akik nem a diszkóban készültek a mérkőzésre, és elutaztak velünk, azoknak gratulálok. Miként a Nyíregyháza győzelméhez is!